Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ozvučnice středobas

 o Navštíveno 5270x o
o 17.04.2019, 05:12 | Nedi
Řeším problém, prosím o radu. Přední dveře mají tapec včetně integrované ozvučnice o objemu cca 3L-4L (nemám přesně změřeno). Když jsem měl středobas upevněný "na volno" hrál do vytlumených dveří, zvuk byl dynamičtější, ale v ozvučnici chybí spodky do cca 200hz.

Ozvučnice je vytlumená rounem, a v programu BassBox Pro mi dle parametrů vyšla optimální ozvučnice lehce přes 3L.

Nemá někdo tucha čím to může být? Díky
PS : ozvučnice je podél celého spodku tapce, úchyt na repro je v rohu u nohou. - napadlo mě zda to nedělá právě atypický tvar.


o 17.04.2019, 05:14 | Pglock
Uživatel -Hans- ti poradí.
Ten má tydle udělátory taky
o 17.04.2019, 05:29 | -Hans-
Nedi, no 3 az 4L je zalostne malo. Asi chyba pri vypoctu, nebo nevim. V malych ozvucnicich hraji napr. AD F6, nebo DLS Scandinavia Grade Bass 165 a to stejne potrebuji cca 7 az 10L. Cim vetsi objem, tim hloub to pak hraje... Budes to muset predelat. Jake repro?
o 17.04.2019, 05:40 | Nedi
Toho jsem se přesně bál :( Mám Gladen zero pro 165 PP. Původně jsem měl ve dveřích Basáčky Kicker CWRT671, kteří Kicker do těchto dveří přímo doporučuje. Ale chtěl jsem přejít na čistý aktiv , Středobass / střed / výšky.

Takže mám tedy dvě možnosti, bud tu ozvučnici z tapce "vypreparovat" a nechat je hrát do dveří a pro střed udělat ozvučnice ( což by šlo) aby se to nepopralo nebo to vrátit jak bylo a udělat si domečky pro středy u A sloupku vedle výšek.
o 17.04.2019, 08:34 | -Hans-
Nevim, jaky mas auto.

Stredy obecne potrebuji napr. kolem litru objemu uzavrene ozvucnice. Daji se asi nektery i jako free air, ale to chce zkusit, co bude nejlepe vyhovovat.

Urcite to chce zkouset :)

Domky na stredy na A sloupcich je velmi pouzivana moznost.
o 17.04.2019, 08:56 | Nedi
Hans - mám je už ve "výrobě" :) , zkouším jak to jde v různých provedení. Jsou to dveře z ford mustang, kde je originálně 8" basák o výkonu cirka 60w.

Vrátím se tedy k té původní variantě jen s tím, že si udělám ty domečky pro středy. Děkuji ti za radu :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3428 sekund.