Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Jak na 4repro+sub

 o Navštíveno 5678x o
o 23.09.2019, 23:15 | RičrsBee
Čau autohifiňáci
Chtěl bych se zeptat jestli je možné zapojit 4 repra+sub do 4ch zesilovače
V predu mam nejake 10cm boschman 80wrms(je psáno)
V zadu jbl 6x9 70wrms
Sub. Jensen bass 150rms
Radio xplod 4xrca
Měl jsem vzdy jen ty zadní repro+sub přes 4ch.zesilovač.. ten teď odešel tak jsem ze zvědavosti napichl ty zadní do radia.
Mno,, připadá mi to nějaké "suché" jen nevím jestli je to tím ze to krmí těch pár wattů z radia nebo tím ze nehraje sub.
Je možné nejak spojit třeba levou stranu na 1ch,pravou 2ch a sub na3ch? Nebo mam koupit 4ch zesik na repro +zesik na sub
Chvíli jsem přemýšlel ze koupim zesik jen pro sub nejaky 2ch ale nejak si nedokážu predstavit jak by to znělo. Kdo z vás to zkoušel? Poraďte,pište, predem díky za váš příspěvek



o 24.09.2019, 00:45 | kiklop32
No ty bláho.

Teoreticky to jde, prakticky je to strašná prasárna.
Nejsem si jistej, jestli jsi v autohifi novej, nebo je ti jedno co a jak to hraje, hlavně že to hraje? Neuraz se, ale naprosto všechno co jsi tu popsal je úplně špatně.
o 24.09.2019, 05:42 | RičrsBee
Jj máš pravdu..sehnal jsem nějaký zes.,Repro ale už jsem neřešil jestli to k sobě výkonově pasuje. Takze ano sem novej.. teďka bych to chtěl poskládat tak ať to k sobě ladí jak se sluší a patří.
Tak je do mně.
o 24.09.2019, 08:42 | lambados | Upraveno: 2019-09-24 10:43:25
Vzkveta ve mne podezreni ze to bude tazene ruznou kabelazi.
o 24.09.2019, 11:24 | kiklop32
Ani nevím, kde pořádně začít.

Napřed by to chtělo ujasnit si co vlastně chceš, protože zadní repro do auta, kde chceš mít kvalitní poslech nepatří. Je mnohem lepší mít repro jen vpředu a když požiješ ještě finance ze zadních repro aby jsi si koupil kvalitnější přední repro, tak si úplně někde jinde.

Pak je tu napájení, chce to dobrou kabeláž, pojistku co nejblíž k baterce ( ne skleněnku ) a dobrý místo pro ukostření, např. šroub kde jsou chycený zadní sedačky, pásy atd. V žádném případě jen nějaký šroubek třeba u zadních světel.

Dál potřebuješ vytlumit přední dveře, nemusí se to přehánět, stačí něco na vnější plech ( kam se dostaneš ) a hlavně ty dveře uzavřít ( zadělat všechny díry co se ukážou když sundáš tapec. Pod repro dát MDF kroužky a vytlumit i trochu tapec ať zbytečně nerezonuje.

Když todle uděláš, zvukově to auto posune hodně dopředu, je to nejdůležitější část.

Zbytek už je na penězích. Repro co máš je naprosto k ničemu, chtělo by to něco co opravdu hraje. Co se zesilovačů týče, tak určitě 4-kanál a monoblok, případně dvoukanál, který zmůstkuješ ( to je v pohodě ). No a pak ještě budeš potřebovat subwoofer.

Největší posuny pro lidi co toho moc nepotřebují jsou dobře vytlumené dveře a dobrá kombinace monoblok + subwoofer.

Omrkni zdejší bazar, je tam spoustu dobrých věcí a není o tak drahý. Vyhni se značkám jako Sencor, Crunch, Mac, Jensen atd.

A co to je za auto a kolik na to máš peněz? :)
o 24.09.2019, 13:14 | RičrsBee
+ od baterky je 10ka, - je to stejný co vede k repru( nevzpomenu si průřez) a cinche jsou každý jiný jedny jsou take modré pruhledne a druhý hama

foto k příspěvku  od RičrsBee

o 24.09.2019, 13:31 | kiklop32
Podle toho obrázku máš jako napájení použitý v podstatě reprokabel?
o 24.09.2019, 17:30 | RičrsBee
Mám no, od kap do zes. Přední repro je v palubovce takže větší repro ani mdf podlozku tam nenarvu. Auto je malý velký kosočtverec, sklenenku (v plastu) mam u baterie a finacnce na zesik čítám 5k..
Takže říkáš fšecko špatně :-d
o 24.09.2019, 18:34 | kiklop32 | Upraveno: 2019-09-24 20:34:32
No :)....

promiň, ale to je všechno úplně blbě a nějak ani nevím co na to říct. Třeba se tě ujme někdo jinej.

Jenom opravdu předělej tu kabeláž, hořící auto není nic příjemnýho.

Zbytek je v tomto případě úplně jedno.

o 25.09.2019, 18:55 | Lokal11
TO už mě dlouho nic tak nepobavilo :D i když je to spíše smutný, co poradit. tak 4ch dej na repra. dej tam 10kove kabely s pojistkou hlavně. Mám kamaráda co to měl jako ty. a světe div se. blaflo to. ještě ze vezl 6ku kol :D na sw pridej 2ch do mustku a samozrejme taky napajeni. I když nějak nevim proč to vůbec píšu.
o 26.09.2019, 06:26 | Pglock
Hele prvně asi začni od článku o vhodné kabeláži.
Pak vytrhej ty totální hovna, který považuješ za repro a pokračuj ve studiu.

Nebo to dovez i s 10-15 tisícema něco s tím vymyslíme.
o 26.09.2019, 13:12 | Seat Power
Odkud si? Nejlíp sehnat někoho z okolí kdo tomu rozumí, pokud si někde ze severu Čech , můžu sloužit....
o 26.09.2019, 14:29 | RičrsBee
Jižní Morava, mno co se týče toho napajeciho kabelu tak sem nikdy větší průřez nepoužil a ani si nevšiml že by nějak topil, má to vliv na výkon zes?
Minimax v autě mam ale za min. 5 let sem ho nepotřeboval. Každopádně to podle reakcí musím změnit.. ale jinak všem dík za rady či snahu o pomoc
o 26.09.2019, 18:44 | jura.j
z kama přesnější ?
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.311 sekund.