Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Octavia III vytlumení

 o Navštíveno 6989x o
o 28.09.2019, 18:50 | Dyndais | Upraveno: 2019-09-28 20:53:46
Ahoj, zdravím. Chci Vás poprosil o rady, nebo rovnou cenovou nabídku od místních obchodníků.
Mám repro Helix H 206 precision a rád bych si je dal do Ovce. Takže co a kam nalepit a hlavně odkazy kde to koupit. Možná bych rovnou vzal materiál i na zadní dveře, kdy bych repro nechal zatím původní. Předem děkuji za rady a porady. Mějte se.
Jó a MDF podlozky mám, ale jen 1 cm tlustý. Bude to stačit?


o 29.09.2019, 18:50 | kiklop32
Např:
[ Link ]

jestli máš kroužky, tak nakup jen ty pláty, vem klidně dva navíc.
o 29.09.2019, 21:14 | Dyndais
Děkuju za reakci. Toto jsem taky objevil,ALE!
mám podložky pod repro tlusté jen 10mm = budou stačit?
Pak, ještě asi by bylo dobré dát pod repro takovej ten jakoby vlnitej molitan, nebo jak to nazvat = myslím si, nebo je to zbytečné?
A ta tloušťka 1,5 mm = je to dostačující?
o 29.09.2019, 21:30 | kiklop32
Co myslíš tím jestli budou stačit?

za repro nic dávat nemusíš, jen dej tento materiál na vnější plech dveří, ať se to neklepe a stejně tak i na vnitřní, když sundáš tapec. Něco navíc dej i na tapec ze stejného důvodu. Co se tloušťky týče, 1,5 je OK, ale jestli chceš ( peníze ) můžeš dát víc, zas takový pecky repro to nejsou.
o 29.09.2019, 21:34 | kiklop32
Youtube video:


Tady máš nějaký fota. sundej reprák a tu černou krytku a kam se dostaneš, tam to nalep. Odmastit, nahřát pistolí a šup tam s tím.
o 29.09.2019, 22:00 | Dyndais
Jestli budou stačit, tím myslím, že v té sadě jsou podložky pod repro vysoké tuším 36mm a já mám jen 10. Koukal jsem, že na Carmedia mají i sady s [ Link ] "neoprenem"
A pod repro jsem myslel dat něco jako toto: [ Link ]
o 29.09.2019, 22:11 | kiklop32
Předpokládám, že myslíš jestli ti pak repro nebude zasahovat do cesty skla? To nevím, nelaboroval bych a koupil ty co tam patří.

Neopren má zamezit klepání, třeba bowdenu o tapec nebo dveře. Plus to "tlumí" určité spektrum zvuku - za mě zásadní rozdíl nepoznáš, ale jestli to chceš udělat perfektně, tak ho tam klidně dej, já to lepím jen podél právě bowdenů a kabelů ať to náhodou neklepe.

Pěna by musela být nalepovací, a closed cell aby nesála vodu. Žádnej zásadní rozdíl to není.
o 29.09.2019, 22:29 | Dyndais
Dobře. Nejspíš prostě koupím tu sadu i s krouzkama, dám na tebe a určitě to bude dobrý a bude to stačit. Ještě bych se tě rád zeptal na rozdíl mezi tím co je v té sadě a třeba tímto : [ Link ] to jen z mé zvědavosti.
Každopádně ti moc dekuju za rady.
o 29.09.2019, 22:38 | kiklop32
Výrobců podobného tlumení je mraky, vše má jediný účel a to je tlumení vybrací, takže trochu jiný materiál ( hustota, váha, jiný typ zpracování ) a má to trochu jiné vlastnosti + ta certifikace taky není levná. Pro normálního člověka zbytečný.
o 29.09.2019, 22:59 | Dyndais
Dobře, moc díky ještě jednou. Koupím tu sadu a hotovo. Ahoj, dobrou noc.
o 15.10.2019, 20:25 | Dyndais
Tak mám hotovo, ale zvuk je bída.. v O3 mám dotykovej swing, vytlumil jsem rovnou i zadní dveře, ať je to komplet, hraje to ale i tak na prý. Basy takový nijaký, ať dělám co dělám a celkově zvuk na nic... nějaké řady co s
o 15.10.2019, 20:57 | kiklop32
V zadních dveřích máš repro?
o 15.10.2019, 21:01 | Dyndais
Ano v zadních dveřích jsou komponentni repro. Dalo by se říct, že stejný jako do teď byly v předních.
o 15.10.2019, 22:39 | kiklop32
Tak je hlavně vypni
o 15.10.2019, 22:51 | Dyndais
Vypnout, proč? Chtěl bych mít repro i v zadu..
o 15.10.2019, 23:27 | kiklop32
Jo todle se tu opakuje několikrát za rok. Už se mi to ani nechce hledat.

[ Link ]


Prostě do kvalitní instalace ( SQ ), patří poze přední repro.
o 21.10.2019, 19:35 | Dyndais | Upraveno: 2019-10-21 21:37:33
Takže :-)
Celé jsem to prekontroloval, vše zapojené jak má být a napadlo mě, protože Swing v ovci má 4x20w, že je to prostě asi málo.
Takže řešení:
Bud k tomu hodit Alpine DEQ-S1000A [ Link ] a mělo by to šlapat a nebo jiné rádio a to jedině: [ Link ]

Otázka zní co si o tom myslíte. Děkuju za reakce.
o 21.10.2019, 20:19 | kiklop32
Záleží co z toho chceš mít a kolik peněz. Obávám se, že jediný co tě uspokojí bude převodník / DSP na získání signálu z origo jednotky a za něj nějaký kompaktní 4 kanál. Nedávno jsem viděl tuhle instalaci v OCT:
Youtube video:


Samozřejmě ne repro :), to by mohl být tvůj cíl a všechny věci se tu dají sehnat po bazaru:)
o 21.10.2019, 20:29 | Dyndais | Upraveno: 2019-10-21 22:31:28
:-D Tak to už je na mě trošku moc, řekl bych.
Ale právě ten DSP proc od Alpine má v sobě zesík a mělo by to stačit.
To čínský rádio má v sobě prý taky DSP, vím, že bůh vi jak se tomu dá věřit, nicméně v hodnocení někde někdo psal, že mu to hraje líp než Bolero a nebo Swing, teď už nevím. Rozumove jsem pro Alpine, ale ta Čína vypadá jako dobrá hračka :-)
o 21.10.2019, 21:20 | kiklop32
Tak to co si poslal je hlavně pioneer že
o 21.10.2019, 21:21 | kiklop32
Já bych do toho nešel, 50W je nic moc a furt je to jen napůl cesty.
o 21.10.2019, 21:28 | Dyndais
:-D
Ještě ke všemu. Vidím Pioneer a píšu Alpine.
Vůbec mi to nedošlo!
Uvidím co bude...
o 22.10.2019, 04:46 | Pglock
Poradim ti dobre - ali express radio nebude o nic lepsi nez original.
Takze zabrouzdej na carmedia a tam mas test zesilovacu s DSP.
Rekl bych, ze to te navede.

Radio samotny je dobry tak na origo repro, nikoliv na aftermarket.
o 28.10.2019, 23:36 | CarMedia.cz (P)
Zesillvačů s DSP je celá řada, DEQ-S1000 je takové "šidítko", které osobně považuji za hodně kompromisní řešení. Pakliže chceš ušetřit a mít něco, co má trochu logiku, tak pouvažuj nad eXcursion PXA-P66 (tam toho výkonu také není úplně na zbyt, ale zvukově je hodně zajímavý). O zesikách s DSP si můžeš něco načíst zde: [ Link ]

Teď máme nově ještě varianty od franzkoušekého Blam. Mají tam také dva typy zesilovačů s DSP. Ty jsem ale ještě nezkoušel. Čeká to na mě teď v týdnu. Každopádně je tam ale moc příjemné řešení ovládání DSP přes appku v telefonu. Jak jsem si to procházel, tak ještě mnohem jemnější nastavování dělících frekvencí, apod. než u Audisonu. Příjemné je to, že odpadá tahání notebooku do auta. :-) Teď v pátek a v sobotu jsem zkoušel od tohoto výrobce reproduktory relax 165 RS a Relax 165 RX na pouhé koncáky autorádia a potom na procáku AP 8.9 Bit a úplně jsem čuměl, co hlavně z 165 RX za těchto okolností leze. Rozhodně atraktivnější a vyrovnanější zvuk jak u eXcursion SHX 6C. Skoro si troufám napsat, že pro montáž na autorádio je to jednoznačně TOP volba mezi komponenty v ceně až do 5-6t. Takže trochu tuším, že to žádný průměr u těch zesiků rozhodně nebude. :-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.343 sekund.