Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rušení

 o Navštíveno 6806x o
o 30.10.2019, 18:25 | DaNNy
Ahoj, opět mi začaly pískat výšky podle otáček motoru.
auto: VW Polo 6N2
zesilovač : Helix HXA 500
nové signální kabely Zealum
Repro : Tempo Morel 2
Rádio JVC KW-NTX1

Napájení od baterky, k zesu, zesík kostřený v kufru. Kostření na baterku beze změny.
Jak zjistím, kudy to jde?

Ruší to altík, na jiný spotřebič to nereaguje, je možné nějak odrušit altík?

Díky za každou radu.




o 30.10.2019, 19:58 | Davados
Zkus hejbnout signálovejma kabelama.Mně to několikrát pomohlo, nebo jestli nemáš povolený šrou ovací cinche.Nikdy mi to nedělal altík
o 30.10.2019, 20:06 | Pglock
Zalezi odkud to leze.
Odpoj signaly a uvidis.
Dale si signaly natahej jinudy.
Po zkusenosti s levnejma signalama a spouste trapeni to mam natahany 3x stinenejma kabelama a je od tedlecj nesmyslu svatej pokoj.

Pripadne si zkus radio prikostrit primo na baterku.
o 30.10.2019, 21:22 | rosak
Pises, ze Ti OPET zacaly piskat vysky. Co tomu OPET predchzelo?
o 31.10.2019, 17:35 | kubiik
Chápu to dobře, že máš od baterky k zesilovači jenom plus a pak kostru od zesilovače na kastli? Na baterce další kostru nemáš?
o 31.10.2019, 20:21 | kiklop32
Mezi zesíkem a baterkou není potřeba tahat mínus. Když se najde dobré kostřící místo, např. šroub k zadním sedačkám, může to být lepší i než 50qmm kabel, natož běžná 20qmm.

Altík se odrušit dá, viděl jsem na to kapacitory, ale to je jen náplast. Buď je špatně zem nebo to někde chytá rušení a nebo je v hajzlu altík. V každém případě je to nutný opravit a ne zalepit. Prověř ukostření, může oreznout atp. dále si dej 50qmm kabely z baterky na altík, z baterky na motor a z baterky na kostru auta, ty dvě poslední samozřejmě z mínusu baterky.

Jak píše Pglock, odpoj signály a dej vědět, jestli pískot zmizí.
o 01.11.2019, 06:34 | kubiik | Upraveno: 2019-11-01 07:35:37
Kiklop: mně jde o to jestli když má kostru u zesíku, tak jestli má ještě jednu kostru u baterky.

Píše, že kostření na baterku beze změny.
o 01.11.2019, 12:21 | kiklop32
kubiik

Nebyl jsem si právě jistej jak to myslíš, tak jsem to rozdělil na dvě části. Tak uvidíme co napíše.
o 03.11.2019, 11:38 | Seat Power
Určitě signalove kabely,použij 3x stinené a máš po problému.
o 05.11.2019, 08:13 | DaNNy
Ahoj, neměl jsem teď čas, proto píšu až teď. OPĚT začaly pískat znamená, že po prvotní instalaci pískaly, dal jsme odrušovací filtr na napájecí kabel zesilovače a bylo vyřešeno. Kvůli přestavbě zástavby v kufru jsem zesík vyndal a po jeho opětovném zapojení to začalo pískat i s tím odrušovačem. Nic se neměnilo, prostě se tam asi něčím hýblo nebo nevím co... Dal jsem jiné signálové kabely a je to trochu lepší, ale stále píská. Altíky jsem zkoušel 3 a všechny to dělaly stejně. Mám zesilovač kostřený v kufru, zkoušel jsem na i baterku a nic se nezměnilo.
Zkusím zkontrolovat ty zemnící body u baterie a motoru.
Kiklop:jak myslíš z baterky na motor? Z beterky mi to mínus vede jen na kostru
o 05.11.2019, 08:36 | DaNNy
Jinak po odpojení signál kabelů od zesíku je klid. Takže je to v signálové cestě. Krom jiných kabelů mám nějakou možnost?
o 05.11.2019, 09:36 | Seat Power
Použij kvalitní 3x stinené a nebude problém, už sem se stim setkal X krat
o 07.11.2019, 18:16 | JA
trochu se vetřu...koupil jsem si si radio s HF toto [ Link ]
od začátku popískává...kostra solo od baterky, radio od baterky a cinche mám celkem kvalitní co mi nikdy ani nepískly...včera se to zesílilo na stupeň k zbláznění. Píská bez motoru a po nastartování i otáčky...dneska jsem vyměnil všechny cinche co jsem doma měl...no a pak sem našel mrdku Sencor co sem koupil s autem a ticho jako v kostele...a jelikož je tam cd tak to i hrálo :-)) nicméně já potřebuju telefon a nevím co s tím...filtr cinche? Evidentně to radio není co by mělo...
o 13.11.2019, 18:56 | Pglock
JA: ja si myslím, že sis odpověděl sám. Hoď tu jebku ze skály a kup něco slušnýho.
o 14.11.2019, 21:46 | JA
už se stalo...
o 16.11.2019, 14:07 | oberon
@Pglock: piska mi aj 80PRS, tak neviem :)
o 17.11.2019, 17:15 | Pglock
oberon: v tom případě je potřeba hledat průser a něco, co jsi někde zanedbal... :)
o 17.11.2019, 17:21 | oberon
@Pglock: Ano, priznavam...mam to napojene dost nadivoko. Plus aj minus natiahnute od akumulatora az ku distr. bloku. Ked som si uvedomil, ake je to nebezpecne, prikostril som distr. blok o karoseriu - vtedy piskanie dokonca stichlo na prijatelne minimum.
o 17.11.2019, 17:37 | Pglock
Od tej doby, co používám kloudný signály, kloudný zesilovače a napájení má nějakej řád, tak to funguje, že je absolutně ticho :)
A to mám signály narvaný skrz průchody se svazkama :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3319 sekund.