Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Pomoc se zapojením

 o Navštíveno 6173x o
o 17.11.2019, 17:45 | Poky77
Ahoj,

z druhé ruky jsem si koupil bednu, zesilovač a kabely. S prodávajícím jsme to všechno natahali, ale subwolfer nehraje. Napájení jsme vzali pod volantem ze svorky (Passat b5). Zesilovač svítí, audio signál je taktéž přiveden (otestováno). Jediný, co jsem zjistil, tak že na kabelech + a - je před zapojením 12V, ale po zapojení do zesilovače napětí na svorkách líta z 2,9V na 3,5V a zpět.

Sestava:
zesilovač: [ Link ]
reproduktor: [ Link ]

Děkuji za pomoc.

foto k příspěvku  od Poky77



o 17.11.2019, 17:51 | Poky77

foto k příspěvku  od Poky77

o 17.11.2019, 17:51 | Poky77 | Upraveno: 2019-11-17 18:52:39

foto k příspěvku  od Poky77

o 17.11.2019, 18:05 | kiklop32
To tak bývá když.... no nic.

Začni tím, že plus přivedeš přímo od baterky. Samozřejmě co nejblíže k baterce dáš pojistku. Mínus od zesilovače zapoj pod šroub kde jsou chycený pásy na zadních sedačkách ( odrbej barvu, ať to jde na plech ). Dále dej další kabel aspoň stejného průměru z mínusu baterie na kostru auta. To co jste předvedli je, že taháte veškerý proud z baterky přes miniaturní kabely k pojistkovce. Super návod jak vyhořet.

Jen rady, tu kabeláž ze zesilovače si nějak zajisti, todle ti za chvíli škrtne v lepším případě o REM. Ty Cinche ( RCA ) co jsi použil, jsou do auta zcela nevhodné. Kup si normální 3x stíněné. Neber to na lehkou váhu tadle instalace je opravdu dost nebezpečná.
o 17.11.2019, 18:14 | Poky77
Ok, děkuji ti za rady.

Zapojil to takhle ten borec, co to měl předtím na passatu b5.5 a fungovalo mu to. Nenapadá tě způsob, jak otestovat, jestli není zkrátka problém v zesilovači?
o 17.11.2019, 18:26 | kiklop32
No za mě je v první řadě jednoznačně problém v zapojení, vem ten zesík a zapoj ho přímo na baterku, nebo si vyndej baterku z motoru a dej si ji na chvíli do kufru, je celkem jedno jak, ale prostě zapoj ten zesík přímo na baterii a uvidíš, jak se to rozehraje.
o 17.11.2019, 18:27 | kiklop32
No "rozehraje", co jsi za to dal?
o 17.11.2019, 18:35 | Pglock | Upraveno: 2019-11-17 19:39:07
na foto ti chybí pojistka v zesu.
Špatně nsatavenej zes - gain na max? Vyhybka?
Za kabely tahaný z pojistkovky si rovnou nafackuj.

Když vidim provedení tej "instalace", tak se mi dere večeře ven.

Poinspiruj se zde třeba v článku ohledně napájecí kabeláže...

Kombinace subu a zesilovače nevhodná.
No, prostě sis koupil pěknej shit :)

o 17.11.2019, 18:42 | Poky77
Stálo mě to hodně málo :-)

1) Pojistka je venku, neboť jsem šel od toho pryč a raději jsem ji vytáhl.
2) napájecí kabel z pojistkovny má na sobě pojistku
3) Audio kabely jsou provizorní, neb jsem chtěl vyloučit, že je problém v nich. Jinak mám natáhlý kloudný.
o 17.11.2019, 18:43 | Poky77
Vážím si vašich rad pánové, vyzkouším prvně tu baterku.

Díky
o 17.11.2019, 18:45 | Pglock
Takže si vyřeš slušně napájení od baterky a kostru. Pokud to budeš kostřit na kastli, tak je nutný posílit kostru kastle - baterka.

BTW pojistka na kabelu z pojistkovky nic neřeší, když to uhoří mezi baterkou a pojistkovkou...

Vyhybku máš nastavenou v rádiu? Pokud ne, tak ti z toho poleze příšernej paskvil.
No, vono to vlastně poleze i s nastavenou vyhybkou :D
o 17.11.2019, 19:00 | kiklop32
Pglock

dle fotky má vyhybku na full a gain + bass EQ na MAX, takže tam problém nebude. Podle toho, jak píše že mu padne napětí, když se to má zapnout,tak to jednoznačně ukazuje na nedostatečnou kabeláž / špatný kontakt + nebo -.


Poky77

Stáhni ten gain a bass EQ, prozraď nám co jsi za to dal, resp. je možnost, že by si to vrátil původnímu majiteli jako nefunkční?
o 17.11.2019, 19:41 | Pglock
Vsak to ja taky netvrdim, ze to kvuli tomu nevydava zadnej zvuk.
Ja jen tvrdim, ze takovydle nastaveni tam pusti jen totalni dobytek nebo neumetel, kterej o audiu nevi ani N:-D
o 17.11.2019, 19:57 | kiklop32
Každý nějak začínal, jen v dnešní době internetu je to čím dál těžší pochopit
o 17.11.2019, 20:01 | Poky77
Pánové, z posledních sil jsem udělal připojení na baterku a stal se zázrak. Nicméně zvuk nebyl nic moc, do basu šel trochu šum a nehrál nahlas. Zapomněl jsem ještě dodat, že momentálně mám v autě čínský rádio 4x25w.

Nyní udělám vše, co jste mi tu poradili. Protáhnu k baterce, uzemním, zapojím nový rádio a natáhnu pořádný cinche.

Pokud vás zajímá cena, tak jsem za to dal 1000 + mi přihodil rádio ( [ Link ] )

Cena to byla velmi nízká a za ten risk to stálo.

Děkuji za rady, jsem vám vážně vděčný.
o 18.11.2019, 13:35 | Pglock
Poky 77: Tak u rádia nejde ani tak o koncovej výkon, jako o napětí pre-outů pro zes.
Čím vyšší napětí, tím je to "lepší".

Ohledně toho, že ti z toho evidentně lezou sračky. Sub je potřeba lowpassem oříznout od cca 100Hz (dělička záleží na schopnostech subu + ozvučnice + dalších repro). V zásadě - pokud už začne hučet, tak je nutný mu děličku snížit.

Pokud s tím potřebuješ pomoc, případně se něco málo přiučit, tak si udělej výlet do našich končin. Zkusíme to trochu polidštit.

kiklop32: právě, že dneska jsou ty informace dostupný všude. Takže nevim, proč to takhle konit.

o 18.11.2019, 20:35 | dogeatdog
Jen ze zvědavosti: co dělají se zesíkem vibrace z wooferu?
o 18.11.2019, 20:58 | kiklop32
dogeatdog

pokud je bedna normálně udělaná, tak nic. Rozhodně ne nic zásadně horšího jak starý podvozek na našich silnicích.
o 19.11.2019, 07:15 | Pglock
kiklop32 - no, ona to v zásadě zas tak pravda není. Ty sračkový zesy se pak z těch ran vevnitř rozssypou jak strouhanka. Normálnímu, slušně postavenýmu zesu to neva.
o 19.11.2019, 17:09 | kiklop32
Pglock

Nevím co teda máš za bednu, ale na moje bedny, když dám ruku tak vibrace cítím minimálně až vůbec.
o 19.11.2019, 18:49 | Pglock
Kiklop32: momentálně Aliante 10 palec v BR. Ano, to těch vibrací mnoho nenadělá.

Gladen RS08X, kterej sice nebyl na poslech nic moc, ale na bordel poměrně agresivní byl schopnej s bednou zamlátit pěkně.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3841 sekund.