Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Aký 5channel amplifier ?

 o Navštíveno 5920x o
o 04.03.2020, 21:02 | Bulige3r
Dobrý deň,
Chcel by som poprosiť o radu, aký si mám vybrať 5channel amp a skúsiť popísať výhody a nevýhody medzi nimi .
Rozmýšľam o Rockford Fosgate Prime R600X5 alebo Hifonics Brutus BRX5016.5 . Aj keď asi v Európe nieje tak rozšírená značka rockfordfosgate, tak si myslím, že je kvalitnejší od Hifonics . Pripadne mi môžte odporučiť aj iný prípadne ak máte aj nejaký na predaj.
Veľmi, veľmi má zaujal aj Rockford Fosgate Punch P1000X5 a hlavne funkciu ktorú ponúka, takzvaný C.L.E.A.N settings, kde dostanete cd s určitými frekvenciami, ktoré si pustíte a nastavujete CLIP . Skúste mrknúť video na YouTube, bomba ... len tá cena už je cez môj rozpočet, no možno by som obetoval .

Zostava
Subwoofer Rockford Fosgate PUNCH P2D2-12
2x set GZCC 165.2SQL

Ďakujem



o 04.03.2020, 21:19 | kiklop32
Jak si přišel na to, že tu RF není rozšířený?
o 04.03.2020, 21:26 | Bulige3r | Upraveno: 2020-03-04 22:27:21
Je to vidieť na SK a CZ scéne, za mňa na CZ a SK scéne prevláda Hifonics, groudzero a sú o dosť lacnejšie keď si cenu rozratame na 1watt . Za mňa v Amerike Frčia RF, B2 audio .
o 04.03.2020, 21:45 | kiklop32
Tak je to jejich domovina, ale neviděl bych to tak zle.

Každopádně výkon těch zesíků je 50 - 60W vs 165W repro, s tím jsi OK?
o 04.03.2020, 22:20 | Bulige3r
Úprimne si nemyslím, že by tie groundzera zniesli 150W rms, neviem ako to je v autoaudiu, ale v domácich hi-fi aparátoch so 100W rms spravíte doma koncert na pol sídliska . Myslím si, že 60W rms bohaté stačí na stredobasy aj keď to neviem posúdiť, zaujímalo by má, koľko wattov profici púšťajú do sredobasovych repro . Keď si to zoberiem ako amatér, tak autoradio dá 12W rms na jeden repro, keď mám zosilňovač 60W rms, tak za mna by tie repro roztrhlo, teoreticky by mali hrať aspoň 4x tak hlasnejšie a pritom majú citlivosť 94db, čiže si myslím, že ani profici nepúšťajú viac, ako 60W rms do repra, samozrejme okrem subu . Zaujímal by má názor väčšiny, koľko reálne púšťajú rms do stredobasov
o 05.03.2020, 05:26 | kiklop32
Tak nějak jsem tudle odpověď tušil. Dělej jak myslíš
o 05.03.2020, 08:27 | kubiik
Tak já nejsem profík, ale já mám Eton pa2802 (přes 300W na kanál) na středobasy Brax Matrix (120W) a je to akorát...
o 05.03.2020, 10:14 | TommyDS
Pokial si v USA, tak si pozri znacky ako ArcAudio ,Digital Design, pripadne Zapco...

Z ArcAudio KS seria (presnejsie 900.6) je myslim viac ako dobra na to, co asi hladas (vysoka citlivost, PA zavas reprakov - takze asi chces aby to vrestalo), zosik je dynamicky, otvoreny

Pri Digital Designs zas model D5.1500 si myslim, ze este viacej zapasuje tvojim predstavam (sice digital, ale dostatocne vykonny a hlasity) ..
o 06.03.2020, 07:15 | Bulige3r
nie nie, na Slovensku som. Tie americké značky poznám a viem, že sú kvalitné no z európskych značiek je tiež niečo dobré ? Značka gladen, eton, groudzero -“ za mňa tá značka ide len za výkonom, proste tu Vám vyrobíme zosik dajme tomu 1000W rms, máte výkon dovi ... na ostatné veci nepozerá “ - možno sa milým .

Nevyznám sa do toho, na súťaže nechodím, no mám rad hlasnú hudbu, do toho bass - pre mna 200Rms stačí na bass . Aké značky sú tiež dobre z europského trhu ?

o 06.03.2020, 08:18 | TommyDS
Dobre zosiky mas tu, naprikald prave ten Arc [ Link ]

Podla mna nie je podstatne z akej krajiny je zosik, ale ci dany zosik poskytuje to co ty potrebujes. GZ ma taktiez aj vykonne aj dobre hrajuce zosiky, samozrejem za to si treba zaplatit , detto napriklad Helix, Eton, pripadne Steg, atd ...

Skus radsej napisat, do akeho rozpoctu sa chces zmestit, ale podla tych komponentov co si pisal by som kludne zostal na urovni napriklad toho DD, vid trochu starsi model DD D5.1000 [ Link ]
o 06.03.2020, 09:52 | kiklop32
Nejvíc výkon honí brax
[ Link ]
o 06.03.2020, 09:56 | kiklop32
Úvod, výkon zesilovače


[ Link ]
o 06.03.2020, 10:16 | TommyDS
kiklop32: Celkovo audiotec fischer teraz dost isiel hore s vykonmi (vid aj Helix P Two), ale takteiz vykony maju aj vyssie serie inych znaciek ( AS HX seria, Steg K seria), pripadne co mna napriklad celkom zaujima je
Arc Audio Arc seria [ Link ] alebo [ Link ]
Zapco AP seria [ Link ]

Ale to sme uz aj cenovo niekde inde :)
o 06.03.2020, 10:44 | kiklop32
No,jen slintat
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3625 sekund.