Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Vyber stredu a vysek steg vs ad

 o Navštíveno 5888x o
o 03.05.2020, 07:36 | Bingi
Zdravim, po letech online :)

Mam tu nejake zbytky z prodaneho auta a potrebuju nasmerovat s vyberem.

Zbyly me tady stredobasy, spis basy ad w800 neo a potrebuju k nim doplnit stredy a vysky. Jsem omezeny mistem, viset to bude na dvou dls cc-44. Nic vetsiho tam proste nedam.

Vysky pravdepodobne steg sq 32

A stredy bud steg nebo ad. Respektive steg me 30 nebo ad w40.

Ad hraji dle parametru niz, coz by mohlo byt plus vzhledem k W800. Naopak mit v jedne rade vysky a stredy dava taky logiku. Ad jsou 100mm a steg 87mm.

Diky za nazory


o 04.05.2020, 04:20 | Lokal11
Ahoj steg jsem neslyšel ale všeobecně k ad. w800 nejde hnát na děličce moc vysoko pak už dcl huhňají. Stredy 100mm umí hrát níž ale už bohužel zase ne tak vysoko tam jsou slabší tedy v případě mm4 co jsem měl. Otázka je jak je na tom steg se zvukovým projevem. ale určitě nej varianta je dát výšku nad střed do jedné řady. A to už se s desítkovým středem dělá hůře
o 04.05.2020, 06:34 | TommyDS
Pokial ides davat 32-kove vyskace nebal by so msa ani vacsich stredov. Tie vyskace su velmi dobre, mal som ich obdobu od ineho vyrobcu (kedze tieto pre Steg vyraba ProAudio Italy), ak by som robil novu install do auta, asi by som opat siahol po tychto vyskach ...

BTW ja som ich mal parovane so stredakmi ProAudio MDA87HE co je predchodca terajsich ProAudio C87 [ Link ] podla mna aj stredaky pre Steg vyrabaju prave v tejto fabrike ... Nikede doma v krabici este tie stredaky dokonca aj mam :)
o 04.05.2020, 07:53 | Bingi
Stredy jsem v aute nikdy nemel. Od kolika hz realne ty stredy jsou pouzitelne? Ad w40 maji psane 80hz, mm4 130hz a stegy 100hz. Jak mate nastevenou delicku?
o 04.05.2020, 07:53 | Bingi | Upraveno: 2020-05-04 09:54:28
double
o 04.05.2020, 17:19 | TommyDS
Bingi: taka jednoducha orientacia, ktora sa pouziva pre nastavenie filtra je ze by si mal rezat pri 2x Fs , tzn. ak ma AD W40 pisanych Fs=80HZ, tak by si mal rezat od 160Hz ... Samozrejme potom je to aj nastavovani, ak ides s frekvenciou nizsie, tak by si mal rezat strmsie, na druhej strane mozes mat problem s fazou pri zladen istredobasu so stredom ...
o 05.05.2020, 06:50 | Lokal11
Ten střed ti není schopnej zahrát 160hz a když ho k tomu budeš hnát ochudíš pásma co jsou vejš,protože po středu budeš chtít něco na co zkrátka není vytvořenej a když to po něm budeš chtít budeš mu muset dát adekvátní ozvučnici kolem litru. Chce to si s tím hrát a zkoušet co mu bude nejvíce sedět. Co auto to a instalace to original. Ideální je pak změřit kde už padá na křivce a nechtít to po něm. Obecně používám frekvence od 220-350hz. ty w800 stejně budeš muset equalizačně ukrotit
o 05.05.2020, 15:16 | Bingi
jeste si pohravam s myslenkou tam dat misto 100mm stredu w40, 130mm w50. Ale otazka je, jak bude hrat W50 v ozvucnici 2-3L. Vic asi nejsem schopny mu dat. Jak jsem psal, rad bych je rezal od 150-200h, pokud by to bylo prinosne.

Tim padem padaji 80mm stredy, W800 potrebuji rezat nizko a cim niz budou hrat stredy, tim lip.

Na druhou stranu budou velke vysky, takze ani stredy nemusim hnat do extremu

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3254 sekund.