Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Nova autobateria - maly vybijaci prud

 o Navštíveno 5270x o
o 05.05.2020, 20:32 | Fonfy
Ahojte kupil som exide ek600 agm baterku a hned ako prisla som ju v praci dobil (prisla nabita - dobila sa minimalne) a nasledne zmeral napatie a vybijaci prud
Napatie si drzi 12,7 V (ok - aj merak ukazuje dobra bateria) ale vybijaci prud ma mat 680A a zmerane mam 500-510 A
Zda sa mi to trosku dost rozdiel oproti tomu co vyrobca udava
Je tu niekto kto by mi potvrdil ze je to na reklamaciu?
Do tej firmy som uz volal a povedal som im ze im ju poslem a oni ze ok do 30 dni to posudi vyrobca ktoremu ju zaslu naspat

Dakujem za kazdu radu /nerad by som ju posielal zbytocne


o 05.05.2020, 20:38 | TommyDS
Aky mas merak ?

Pouzival som naprikald Banner BBT305 , a skusenost mam taku, ze namerany skratovy prud byval o cca 5-10% vyssi ako udavany vyrobcom (dolezite ale je, aby na testry bol zvoleny spravny rezim) - naprikald pri AGM baterii vychadzali ine cisla pri nastaveni Acid a ine pri AGM/Gel (logicky, kedze tie testery pracuju s matematickymi algoritmami pri prepocte skratoveho prudu)
o 05.05.2020, 20:43 | Fonfy
tester je origo renault je to draha hracka
vytlacil som si aj stitok a poslem im to aj so zarucakom a fakturou naspat
Meram urcite spravne vsetko EN 680A /AGM - je to fakt ako "pre debilov" cize urcite som ju premeral spravne
Merak vykazuje stale 510A MAX.
Aj ja mam skusenost ze vybijaci prud bol vzdy vyssi tzn aspon tych 700A by mala mat urcite co je rozdiel ako prasa
o 05.05.2020, 20:48 | Fonfy

foto k příspěvku  od Fonfy

o 05.05.2020, 20:51 | kiklop32
Nefunguje vrácení do 14 dní při nákupu na internetu?
o 05.05.2020, 20:52 | Fonfy
chcel som to tak riesit bolo mi povedane ze mi to nezoberu lebo uz bude "pouzivana" to znamena ze kontakty su viditelne "opotrebovane"
14 dni uz preslo cize jedine reklamovat
o 05.05.2020, 21:06 | TommyDS
Midtronics poznam, oni vyrabaju pre Banner aj tu BBT305-ku ...
Este predtym ako posles naspat by som mozno urobil aspon nejaku zataz:
- umiestnenie pise ze je vo vozidle - ak by si ju dal von a meral mimo vozidla ? (da sa to tam nastavit)
- kezde jeto AGM-ka, skusil si napriklad jednu aplikaciu, tzn. cyklicky vybit na 50% kapacity, a nasledne naplno nabit ? A az potom otestovat ...
o 05.05.2020, 21:11 | Fonfy
Skusal som merat aj mimo vozidla / samozrejme odpojenu z auta a nic vysledok rovnaky

Vybit a nabit som samozrejme neskusal
Rozmyslam ako ju vybit na 50% - asi by som to aj mohol skusit no predtym nez ju poslem
o 06.05.2020, 04:34 | mr.brain
Kdy ta baterka byla vyrobená? On totiž už i Exide dělá to, co Varta. Mají skladem baterku 2 roky, za ty dva roky jí nikdo nedobije, pošle to prodejci, ten naměří (v lepším případě to kontroluje) třeba 12 V, tak jí rychle dobije, aby nějaký normální napětí měla, ale startovací proud už jako nová nikdy mít nebude... Tohle může být klidně ten případ.
Na youtube je kanál chlapíka, co má eshop s baterkama a ukazoval tam, na paletě nový baterky od Exide, co měly jako nový přímo z distribuce třeba 3 měsíce a napětí 12,2-12,4V anebo dvouletou baterku co měla 13,1V - takže je jasný, že jí někdo rovnou nabíjel, ale v jakým byla stavu předtím, už nikdo nezjistí.
No a distributor Varty je schopnej dodat baterku, co má 11,9V a že je všechno ok. Anebo to klidně prodaj zákazníkovi, kterýmu to jednou nastartuje a dojezdil :D (je třeba to samozřejmě nabít, ale s ohledem na napětí = sulfatace = snížený startovací proud).
o 06.05.2020, 06:51 | TommyDS
Pritom ako vyzeral trh automobilov a aftermarket dielov v poslednych rokoch si nemyslim, ze by drzali firmy na zasobe velky objem baterii. TO si skor viem predstavit ze skor niekde na sklade mal nejaky distributor, ktory nemal vysporiadane zavazky a tovar bol na urcity cas zabaveny ...

Ked som este s autobateriami mal neico spolocne, tak z fabriky vzdy chodili s napatim >12,8V (to je standart vystupnej kontroly), a ked sme ich mali na sklade, tak pokles sa zacal prejavovat tak po cca 2-3 mesiacoch na 12,6-12,5V , ale baterky boli vzdy uplne OK a ich skratovy prud bol tiez OK ...

Skratovy prud zvykne poklesnut aj ked je bateria ciastocne vybita (po nabiti sa opat zvysi), ale toto nie je tvoj pripad, kedze si nameral 12,72V
Na baterke je vzdy vyrazeny taky dlhy kod, ten treba pozriet, tam je zakomponovany aj rok a tyzden roku, kedy bola baterka vyrobena (kod obsahuje vacsinou kod rady, kapacitu, pripadne seriu a nasledne zvykne byt odvolavka na rok a tyzden v roku) ...
o 06.05.2020, 08:23 | Fonfy | Upraveno: 2020-05-06 10:25:21
Neviem praveze vcera som sa dost natrapil lebo neviem ci pozeram dobry kod ale z toho co som zistil by mala byt vyrobena jun 2019 ale nie som si isty lebo neviem ci som pozrel spravny kod a ci som to spravne vylustil
Kazdopadne ju reklamujem a nenecham sa oje... Lebo preto som dal 100€ za baterku lebo som chcel nieco kvalitnejsie a pride mi toto.. No snad iba nahoda a vyrobca musi uznat zaruku..
Dakujem vsetkym za radu mne sa stym uz nechce drbat tak im ju poslem
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3339 sekund.