Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ozvučení hatchbacku

 o Navštíveno 6315x o
o 12.05.2020, 17:26 | Jelito
Čau,jsem lama nezkušená, proto mám spoustu otázek. Předem díky za pomoc.
Přemýšlím o ozvučení A Mercedesu, do předních dveří předpokládám komponentní repro nebo je lepší zvlášť středobasy a výšky? A jak dozadu? Do dveří středobasy koaxiál a ještě něco do zadního plata nebo jen zadní plato a zadní dveře neřešit? Další možnost subwoofer (když, tak asi do kufru), v tom případě už do zadních dveří nic? Uf, otázek hodně, znalostí málo :-)


o 12.05.2020, 18:29 | kiklop32
Jde o to co chceš, to pravé je:

Komponentní repro - výška, střed, středobas ( tzv. 3-way ) nebo výška, středobas ( 2-way ).

První varianta je lepší, ale obnáší více kanálů nebo zesilovačů a většinou větší úpravu interiéru.
Na cokoliv do zadních dveří a plata zapomeň, to jen kvalitu muziky zhorší a to o hodně. Ušetřené peníze z milionu repro vlož do něčeho jiného např. rádio, zesilovače sub.

A sub do kufru - typ záleží na muzice ( BR, uzavřenka, Bandpass ). Vyhni se jakýmkoliv aktivním řešením subu, to jsou ty kde je zesilovač zabudovaný do bedny.

Rádio s možností aktivního zapojení repro. V popisu bude uvedeno jako DSP, časové korekce.


Celkově zapomeň na sráče typu sencor, magnat, mac atp....

A hlavně auto pořádně vytlum, to je obrovský posun co se zvuku týče
o 12.05.2020, 19:40 | Jelito
Komponentní repro - výška, střed, středobas ( tzv. 3-way ) - to znammená 3 různé repro? kam se to vše vejde? Výšky jsou ve sloupcích, ale pak už jen jedno místo dole ve dveřích.
Na cokoliv do zadních dveří a plata zapomeň - to znamená, to co je tam teď "z výroby" odpojit?

A sub do kufru - typ záleží na muzice ( BR, uzavřenka, Bandpass ) - no, muzika - od Madonny, přes Scooter až k Sepultuře :-)
Co se týká značek, cena není rozhodující, nemám problém si připlatit, když to bude mít význam.
o 12.05.2020, 20:03 | kiklop32
Ano 3 way znamená 3 různé repro viz
[ Link ]

Takže pro tebe bude asi jen 2 way, standardní výška + středobas.

Ano vše co máš z výroby odpoj ( vycházím z toho, že ti jde o kvalitu hudby ).

Obecně platí že:
BR - ducárny, pop shit.... ( pomalý hluboký bas )
Uzavřenka - Rock, metal ( rychlý přesný )

Pro mě ideální silný woofer cca 500W RMS a výš v uzavřence, ale něěkdo chce aby mu to tlačilo do hlavy.

Pokud ti nevadí použité věci, tak navštiv místní bazar. U muziky neplatí novější = lepší, kolikrát spíš naopak.
o 13.05.2020, 18:20 | Jelito
Uzavřenka předpokládám znamená v boxu?
A co zesilovač? Pokud ano, kolik kanálů 3,4?
o 13.05.2020, 19:02 | Pglock
kiklop32 - moje aliante 10 v BR si nemyslí, že by neumělo zahrát rychlej a přesnej spodek :D
o 13.05.2020, 19:08 | kiklop32
A moje aliante 12 v uzavrence dokáže opak :)
o 13.05.2020, 19:36 | kiklop32
Jelito

oba jsou v boxu, volně hrající woofer v normálních sférách nejde, jsou na to speciální woofery, který rozhodně nikdo nemáme.

Zde si počti:
[ Link ]
o 14.05.2020, 16:52 | Jelito
Díky za link.
Jak s tím zesilovačem, stačí jeden pro předek i subwoofer a kolik kanálů? Pročítal jsem články od Milhauzze a zatím trošku tápu :-)
o 14.05.2020, 18:14 | kiklop32
To záleží pro jaké zapojení se rozhodneš. Jestli aktiv nebo pasiv.

Aktiv by měl být tvůj cíl, je to trochu složitější, ale výsledky stojí za to. Popis je tady ve článkách.

U aktivu platí, že co reproduktor, to kanál zesilovače, samozřejmě můžeš mít jeden zesilovač na sub, jeden zesilovač na středobasy, jeden na výšky.

Kdyby si šel jen do pasivu, tak co vyhybka to kanál.
o 18.05.2020, 16:51 | Jelito
Jasný. A co cena a značka? Uvažujme teda 5 kanálový zesilovač, mělo by to nějak poměrově korelovat s cenou reproduktorů?
o 21.05.2020, 15:57 | Jelito
nějaké nápady někdo? Dík
o 21.05.2020, 16:42 | kiklop32
Pokud možno, šel bych po kombinaci monoblok + 4 kanál nebo mono + 2x 2 kanál.

Co se značek týče, tak záleží i na konkrétním modelu.
Ale je toho mraky např.
Helix, Audison, Steg, Rockford Fosgate a mraky dalších. Zde na bazaru najdeš většinou kvalitní věci.
o 21.05.2020, 16:43 | kiklop32
Ale chce to znát parametry reproduktorů
o 23.05.2020, 10:29 | Lokal11
Vrátím se k těm boxům je hloupost myslet si a je to léta zažitá kravina, že uzavřenka hraje přesněji a lépe než br. Jde o to že je to jen pocit, protože uzavřenka nehraje spodní frekvence. Jsou laděny vejš. Nehledě na to,že potřebují více krmení oproti br. Přesnější se to může zdát právě proto, že tam není ta spodní frekvence. Takže je to jakoby ,,vyčištěnější" Samozřejmě jde taky o kvalitu sw a krmení pro něj a naladění bedny. Já třeba mám rád když umí sw hrát celou škálu od spodku až do cca 55hz vejš už se o to postarají středobasy. Jistě ale pro někoho komu nehrají středobasy dobře spodek je uzavřenka vhodnější protože jí může hnát mnohem vejš než br.
o 23.05.2020, 10:41 | kiklop32
Chceš tedy říct, že BR má stejnou nebo lepší křívku?
o 24.05.2020, 16:06 | Lokal11
Nechci zasírat příspěvek odpověd v mailu.
o 25.05.2020, 15:47 | Jelito
Klidně to hoď sem rád se přiučím.
Jsou v republice nějaký dobrý poslechový místnosti ? Co jsem našel, tak něco málo v Brně Ahifi a Carmedia v Hradci, jinak jsem nic neobjevil.
U těch značek zesilovačů mi šlo hlavně o to, jaké značce se třeba vyhnout nebo kterou upřednostnit.
o 25.05.2020, 16:03 | kiklop32
To bude z těch větších vše a Ahifi se vyhni

Odkud jsi?
o 25.05.2020, 16:19 | riviera.kidd
Poslechove mistnosti ano, ale u domaciho hifi...

Demopanel s autovecma hrajici do prostoru mistnosti je dost mimo
o 26.05.2020, 15:54 | Jelito
no, jižní Morava, třeba bude něco ve Vídni. Pro mě blíž než Hradec :-)
o 26.05.2020, 16:51 | kiklop32
Může být, akorát to bude v autě jiné. Jako poslechovou místnost by jsi potřeboval auto. Ale směr to ukáže.
o 27.05.2020, 17:22 | Jelito
Tož jak teda vybírat nějaký kvalitní repro? Rozpočet řekněme na radio, 2 pásmový komponenty, sw, zesilovač cca do 100.000, když to bude 60 nebo 40 za stejnou kvalitu tak samozřejmě neva :-)
o 27.05.2020, 18:15 | CarMedia.cz (P) | Upraveno: 2020-05-27 20:16:25
Proto máme panel a před prodejnou auto. Panel je věc, která ti ukáže rozdílnosti v citlivosti hlavně co se stredobasu týče a barvu. Problém je logicky diametrálně odlišná akustika a taky to, že jsou měniče umístěné ideálně. Tedy hned vedle sebe. Jestli jsi lama (bez urážky, jen cituji tebe samotného), je třeba si hlavně sednout do auta, které hraje podle představ té dané firmy a pak si to mezi sebou porovnat.
o 28.05.2020, 18:08 | Jelito | Upraveno: 2020-05-28 20:10:10
V pohodě, něco snesu :-) Ano, nemám zkušenosti ohledně automuziky. Takže nejlepší prostě bude se stavit a probrat to. Mám představu, jak bych chtěl aby to hrálo, teď to jen napasovat na realitu.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.334 sekund.