Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Náhrada OEM repro

 o Navštíveno 111741x o
o 15.08.2020, 09:59 | schwaboid
CADILLAC SEVILLE STS SLS FRONT DOOR BOSE SPEAKER LEFT OR RIGHT SIDE 98-04 Je tam tohle, ale prdí, dá se to opravit, nahradit něčím jiným? 300 doláčů za kus se mě dávat nechce :-)
[ Link ]

foto k příspěvku  od schwaboid



o 18.08.2020, 16:06 | schwaboid

foto k příspěvku  od schwaboid

o 18.08.2020, 16:07 | schwaboid

foto k příspěvku  od schwaboid

o 19.08.2020, 06:40 | moka
Kde su teraz t0p autohifi CZ firmy, ked ich potrebujes ?
Aha, uz viem - montuju sa v tuctovkach a o taketo specialitky nemaju zaujem :)
o 19.08.2020, 07:19 | Dandis
mozna se uz rozpadl zaves ne?ten by sel asi vymenit.nevidis tam nic zpuchreleho?a coznamena ze prdi?
o 19.08.2020, 07:20 | kiklop32
Pozor, pozor. Moudra z východu. Tak ať poradí někdo z SK, prý už tam natáhli elektriku a teď se budou soustředit na asfalt.
o 19.08.2020, 07:22 | schwaboid
Ten vlnovec bude ve WC, takže to drhne.
o 19.08.2020, 07:28 | moka | Upraveno: 2020-08-19 09:32:09
@poklop32: Smekam pred tvojou inteligenciou.
Asfalt by sa veru pridal, elektrina je zlo - to nie, diky :D

K nasim aut0hifi firmam sa radsej ani nevyjadrujem, oni by sa uzivili aj so Sencor-om.
o 19.08.2020, 07:31 | kiklop32
Děkuji, u nás totiž máme víc jak 8 tříd školy ( instituce na vzdělávání ). Oteplování vás trápit nemusí
o 19.08.2020, 07:36 | moka
Ja chapem, ze 8. trieda je v tvojom okoli priemerne najvyssie dosiahnute vzdelanie a z toho dovodu nechapes, ze oteplovanie veru musi trapit aj nas ale to je vedlajsie.
Chod pozriet nejake tutorialy na YT a potom porad schwaboid-ovi, ako to opravit.
o 19.08.2020, 11:53 | riviera.kidd
Rekl by, ze kdyby chtel vyresit problem u nektere hifi firmy tak se na nekterou obrati, nebo to do nektere odveze k vyreseni.

Tady na tomhle foru kde jsou dva prispevky za den a koupe schopnost nula tak se zadny rady / reseni asi nedocka...

o 19.08.2020, 12:39 | schwaboid | Upraveno: 2020-08-19 14:42:27
Volal jsem na víc míst, nikde se do toho nikomu moc nechce, v Lonely jsem ho nakonec snad ukecal, ale prý až koncem září, v Akustice v HavlBrodě "se s tím zkusí poprat" Tak uvidíme. Posílal jsem stejné fotky na maily a jen jedna odpověď ... Tady se to alespoň hádá :-) i když nevím proč ..
o 19.08.2020, 13:47 | pepe689
Kiklop mam kdyz tak sadu rukavic...
o 19.08.2020, 19:24 | kubiik
Zkoušel jsi členy Petis a nebo Rebel?

Jinak je velice smutné jak jde úroveň fóra ke dnu a kam až jsou někteří členi s počtem příspěvku 15 klesnout...
o 20.08.2020, 18:23 | kiklop32
moka

neboj na YT koukám stále, zkus to, jo sorry ono je to ENG. To na SK ještě není co? Já zapomněl, že tam v prdelákově se informace stále šíří, že Branko z garáže v Žilině povedal, že to takto robí už 20 let :D. Zaostalci...
o 20.08.2020, 18:25 | kiklop32
pepe689

Děkuji, je potřeba se chránit :)
o 25.09.2020, 16:02 | schwaboid
Hmmm, tak náhrada asi ne.
Z diskuze na US foru:
Mějte na paměti, že systémy Bose používají reproduktory s extrémně nízkou impedancí a téměř jistě budete velmi zklamáni výstupní úrovní jakýchkoli reproduktorů s náhradními díly. Úprava stereofonního systému v těchto automobilech je v podstatě záležitostí všeho nebo nic. Reproduktory předních dveří (jako subwoofer) mají neobvyklý design s magnetem vzácných zemin namontovaným na přední straně. To umožňuje neobvykle štíhlý design a pokud není k dispozici něco nového, nenajdete žádné náhrady za přední dveře, které by se blížily basovým schopnostem OEM, pokud neprovedete radikální změny na dveřním panelu. Extrémně nízká impedance (1 až 2 ohmy) reproduktorů OEM znamená, že většina zesilovačů s náhradními díly se při pokusu o pohon buď smaže, nebo vypne.


Zde je samostatná část o zvukových systémech Cadillac, které je dobré prostudovat, než začnete provádět změny.

Několik dalších problémů, se kterými se setkáte:

1) Tovární jednotka posílá pevný zvukový signál do zesilovače. Samotná zesilovací jednotka funguje jako ovládání hlasitosti a tónu, přičemž hlavní jednotka funguje v podstatě jako dálkové ovládání. Jinými slovy, nemůžete jen nahradit tovární zesilovač aftermarketem, protože nebudete mít ovládání hlasitosti ani tónu!

2) Váš tovární měnič CD '01 ve středové konzole je ovládán hlavní datovou linkou propojující různé počítačové moduly (včetně hlavní jednotky). Vyměňte hlavní jednotku z výroby a je to pravděpodobně zbytečné.

3) Tovární jednotka je připojena k systému prevence krádeží automobilu a běžným problémem s náhradní jednotkou je auto, které odmítá nastartovat - někdy náhodně. Existují různé adaptéry pro aftermarket, které mají tento problém řešit, ale ze zpráv, které jsem četl, se jejich účinnost velmi liší.

4) Zvukové výstrahy (například bezpečnostní pásy, zapnutí, varování DIC atd.) Se oznamují prostřednictvím továrního stereosystému a bez zvláštního uvážení je ztratíte.

5) Abyste se vyhnuli přepojování noční můry, musíte v zásadě použít nízkoúrovňovou hlavní jednotku se schématem dálkového zesilovače originálu. Tovární kabeláž má pouze jeden pár L-R stíněných kabelů vhodných pro zvukový signál běžící mezi hlavní jednotkou a zesilovačem.

Mějte na paměti tyto věci před provedením jakýchkoli změn. Opět musíte prakticky přepracovat celý zvukový systém, abyste mohli provádět jakékoli změny, a můžete očekávat, že strávíte spoustu $$$$ a spoustu času na to, abyste získali skutečná „vylepšení“ oproti továrnímu systému.
o 25.09.2020, 16:11 | schwaboid | Upraveno: 2020-09-25 18:12:43
reproduktory systému bose jsou 1 ohm a zesilovače mají velmi nízkou úroveň vstupu. Pokud jde o integrovanou elektroniku, můžete narazit na problémy s bezpečnostním systémem, přepnutím vozu do režimu spánku a ztrátou zvonkohry. Pokud jde o problémy s airbagem a další ...
o 27.09.2020, 19:47 | schwaboid
Jako, všichni jste se do Moky navezli, ale on měl pravdu ...
o 27.09.2020, 20:00 | kiklop32
schwaboid

v čem?
o 28.09.2020, 09:10 | kubiik
Jestli jsem to dobře pochopil, tak myslel ty top autohif CZi firmy. Ale mě by zajímalo v kolika firmách byl nebo jim alespoň zavolal. Nebo jestli čeká, že se všechny firmy třesou na to, až tady dá nějaký příspěvek s tím,že on potřebuje...
o 20.10.2020, 09:53 | schwaboid
Tak repro jsou v Havlbrodě, uvidíme.
o 27.01.2022, 22:00 | schwaboid
Stále tam jsou a asi tam zůstanou. Pán přestal loni komunikovat, na těch dalších telefonech co jsem sehnal jsou kolegové u kterých nechávám vzkazy ať se mi ozve, ale zatím nic.
o 04.02.2022, 21:33 | schwaboid
Dneska změna, dovolal jsem se :-) Dokonce je i našel a dospěli jsme k dohodě jak je opravit, super :-) Tak to snad dopadne dobře ....
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3713 sekund.