Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rady při výběru, instalaci a nastavení

 o Navštíveno 6289x o
o 23.12.2020, 08:25 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-06 05:21:18
Ahoj, prosím Vás o radu.

Mám na jaro v plánu ozvučit si druhé auto, protože z toho momentálního se stalo pracovní a je mi líto tam některé komponenty nechat. Jde o následující komponenty:

rádio kenwood kmm-bt305

kompa blam relax 2 165 r2x
xetec p4evo
phase evolution rs6

13w7 v origo bedně se štěrbinou
jbl bpx 1100.1
na cestě je emphaser ebp 112t-g5 (chci vyzkoušet bandpass) možná, že pak půjde hned do světa potom, co několik let poslouchám jl. Nevím, co od toho čekat, to se uvidí.

Otázka je, který zesik zvolit na kompa a jak ho nastavit? Nebo stačí nastavení z rádia a případně jaké. Ke všemu se budu snažit přidat obrázky.
Poslouchám převážně h-h a rap.



o 23.12.2020, 08:36 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-06 05:24:32
Xetec

foto k příspěvku  od Lyssy

o 23.12.2020, 08:37 | Lyssy

foto k příspěvku  od Lyssy

o 23.12.2020, 08:45 | Lyssy | Upraveno: 2020-12-23 09:51:02

foto k příspěvku  od Lyssy

o 23.12.2020, 08:46 | Lyssy | Upraveno: 2020-12-23 09:51:39

foto k příspěvku  od Lyssy

o 23.12.2020, 08:46 | Lyssy | Upraveno: 2020-12-23 09:51:56

foto k příspěvku  od Lyssy

o 23.12.2020, 12:23 | Směty
Pro Blam bych použil Xetec, je to dobrý zesilovač a mohu říct ž v mnohém překvapí.. Pokud to má rádio DSP dal bych mezi výšky a středobasy 3,15 nebo něco poblíž co umožnňuje zdrojovka. Myslím si že nejspíš zůstaneš u 13W7.
o 28.12.2020, 03:24 | Lyssy
Najde se prosím někdo, kdo poradi, co nastavit v radiu a na zesiku?

Vim, jak nastavit gain, bass boost apod vypnout, ale co nastavit konkretně u jbl dle obrazku? HP freq, x-over freq a 12db, slope, 24db, input level dle V na vystupech rca?takze u mě 4V?

Co nastavit v radiu u vysek? 1KHZ až 12,5KHZ, pak je předek zadek subwoofer, subwoofer a woofer zvlášť. Nevim, jestli nastavit všude vsechno, aby jedno nějak neovlivnilo druhé a pak nešel do výšek, nebo středobasů nějaký nesmysl. Vim, ze to vypada jednoduse, ale pro ty, co tomu rozumi. A dle manualu je vždy napsané, že 1 nastaveni může ovlivnit to následující. Blbosti jako prostorovy zvuk, rekonstrukce zvuku atd nepotrebuju, spíš ty frekvence atd. Equalizer taky "flat"?
Pokud si nekdo udělá čas, tak predem moc děkuju, moc mi to pomůže.
o 28.12.2020, 08:35 | Směty | Upraveno: 2020-12-28 09:38:23
Pokud chceš stavět aktiv dej na všech zesilovačích full signál, nastav si gain a zbytek udělej na zdrojovce (rádiu). Předtím si musíš aktivovat na zdrojovce ještě 3 Way aby jsi mohl nastavit aktiv.

1. Basák: Pro High pass nastav na full bez strmosti, Low pass nastav na 24 dB/oct frekvenci 60 Hz.

2. Středobas High pass 24 dB/oct frekvece 60 Hz, Low pass bych nastavil 12 dB/oct frekvence 3, nebo 4 kHz podle toho co umožňuje zdrojovka.

3. Výškový reproduktor: High pass 12 bB/oct opět stejnou frekvenci 3 nebo 4 kHz podle toho co umožňuje zdrojovka Low pass full bez strmosti.

4. EQ nech flat do toho můžeš vrtat až naposledy.

Teď už jen nastavit hlasitosti a nakonec časové korekce všech reproduktorů.

o 28.12.2020, 11:32 | kiklop32
Otázka bude těch 60Hz
o 28.12.2020, 12:00 | Směty
kiklop32 Máš pravdu je to hraniční, já osobně bych vyzkoušel 60Hz, pokud by se mi nezdálo zkoušel bych posouvat výše.
o 28.12.2020, 12:03 | kiklop32
Já bych řekl, že skončí na 80 - 100Hz
o 06.01.2021, 01:21 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-06 05:42:35
Omlouvám se za opožděnou reakci. Dali jste mi brouka do hlavy.. po pravdě jsem měl v plánu využít vyhybky, které jsou součástí balení těch blamů. Pokud ten xetec (kdyz ho společně s radiem správně nastavím) zvladne jestli se tomu da rict "aktiv" tak bych to možná vyzkousel. Vyhybky se daji pripojit kdykoliv potom kdybych to nemohl naladit. Nebo s tim laděním bych pak mohl nekoho poprosit a někam zajet ???? každopádně to je až to poslední, k čemu se dostanu nekdy na konci jara. Nejdriv mě čeká tahání kabeláže a celá instalace od začátku.

Pokud si to jeste nekdo precte, tak muzete psat dalsi rady a tipy a vychytavky. Kdyz to v rychlosti shrnu, tak na baterku bateriove svorky, které jsem tady sehnal za hubičku, od baterky kousek 50ky na prekostreni, pak 50ka plus, do 40 cm pojistkove pouzdro a pojistka. Na cast kabelu, kde bude pruchod do auta dam husi krk, nebo nejaky oplet. plus povedu stranou ridice (uz jsem predbezne koukal kudy) zbytek prahem. Rem spolecne s napajecim kabelem, nebo nechat na signalech? V kufru 50cm 50ka na kostru (ocistit od laku misto, kde se bude davat kostra). Na konce kabelu dutinky, pak distribuční blok zvlast +, -.

Kabelovou sadu mam v plánu od znacky hollywood. Staci? Nebo poznam rozdil s jinyma napajecima kabelama, ktere maji 100% med? A co 2x stinene twistovane signálové kabely? Opět - poznám rozdil ve zvuku? Znovu pripominam, ze posloucham prevazne rap, h-h, sem tam vsechno.

Pak me napadá, co asi bude za kabely a konektory za radiem, kdyz vyndam origo? Bude potreba redukce? Jde o mazdu 6 GH 2008. Jestli jo, tak jakou redukci, abych pripojil radio?

Reproduktorove kabely 2,5 na tuto sestavu? Pokud ano, tak co s vyskacem? Prepajet ten slaby origo kablik a dat tu 2,5 od vyskace az po zesik? A ted teda vest spolecne levou stranou vedle napajeciho kabelu, ne? Akorat nevím, jestli pak teda kabely od spolujezdcovych dveri tahate taky k ridici a pak dozadu ridicovou stranou, nebo normalne spolujezdcovym prahem a signálové kabely stredem..? Na konce reproduktorovych kabelu samozřejmě zase dutinky, pripadne nejake popisky. Signalove a napajeci+reproduktorové kabely se nesmi krizit ani kousek ani u zesilovačů? Nic vic me ted asi nenapadá..myslim skrz instalaci.

Kdyz zkoumam, co se da nastavit na radiu vs na zesiku, tak nevim, co ty strmosti. Radio má možnost:
X-over frq tweeter ty 4khz jak jste radili, ale strmost tady neni.
Pak je front hpf 30-250 hz a strmost 6,12,18,24db.
A to je nastaveni 2 cestneho krizeni (2way) chápu spravne?
Pak je tricestne a v tom nic nenastavovat, 3 way se me netyka.
Vim, ze se to tady resilo, ze je na to dost clanku a návodů. Mne jde o to, jak to SPRÁVNÉ nastavit na tomto konkretnim radiu a zesilovacich.


Snad budete mit nekdo trpelivost a vyznate se v tom, co pisu..


Tlumení uvidím, ale nejspis sada na přední dvere, co nabizi Jirka K.
Mám zrovna noční a píšu, co se mi honi hlavou, tak to neberte doslovně, třeba tu instalaci. Je možné, ze jsem na neco zapomněl.

Přísahám, že jsem se snazil procitat prispevky a to, na co se ptám jsem nenasel. Pokud to nekde je, stačí odkaz a odpovědět na zbytek.
o 06.01.2021, 05:30 | Lyssy
Kdybych se casem rozhodl z důvodu váhy a rozměrů misto 13w7/emphaseru o něco menšího a míň výkonného, šlo by vyměnit xetec a jbl za tu rs 6 a pohánět vše jen timto zesikem? Jde o zvuk? Ze nebude tak detailni, přesný, nebo tento zesik hodi spis na zapojení reproduktorů na výhybky? Vim, že to je 1000 otázek, ale snažím se zjistit, jake mam možnosti s tim, co mám a co planuju dokoupit (kabeláž atd)
o 06.01.2021, 11:19 | kubiik
Rem bych natáhl zvlášť. Protože na zesilovač je to na opačné straně než signály.

Reprokabely bych natáhl od levných repro levou stranou a od pravých pravou a u zadních sedaček spojit.

Co se týče toho křížení napájení a signálů, tak když se to jenom někde překříží, tak to vadit nebude. Z mojich zkušeností když ro bude chtít pískat, tak to bude pískat.

No a toho xetecu bych se nezbavoval. Měl jsem kdysi P5 a byl dobrý.
o 06.01.2021, 15:31 | Lyssy
Zbavovat se ničeho nebudu. Jen to teď leží doma nachystané na jaro do druhého auta a vymýšlím, jak to co nejlíp využít
o 06.01.2021, 19:08 | kiklop32
Lyssy

1) Xetec aktiv neumí, umí jen to co každý zesilovač. Hrát veškerý signál co do něj pustíš, tzn. že máš na něm vypnuté interní výhybky. Výhybky a hlavně časové korekce pak nastavuješ v rádiu. Nezapomeň, že aktiv musíš zapojit každé repro do zesíku zvlášť, takže rovnou natahta kabely pro všechny 4 repro.

2) Udělej "big 3 upgrade", to je 50qmm z alternátoru na baterku, z baterky na kostru a z baterky na motor. Tím zajistíš nejlepší dodávku proudu.

3) Hollywood je celkem OK, ale blbě se s ní dělá, není moc ohebná aspoň co si pamatuju. Doporučím Ground Zero
[ Link ]

4) Signály jedině 3x stíněné a dobré značky, rozdíl na kvalitě zvuku jako takovém nepoznáš, ale jsou odolnější vůči okolnímu rušení, což je v autě nutnost. A ulehčuje to práci, protože je menší šance, že budeš hledat zdroje rušení, k nezaplacení.

5)Redukci na rádio si musíš zjistit sám. Určitě najdeš na netu jestli to má normál ISO nebo něco jiného.

6)Ten slabý kablík na výškách můžeš klidně nechat a normálně ho napoj, použij např.
[ Link ]
Výšku moc sám nepájej ať jí nezničíš. Zbytek 2,5 zvládne, ale 4,0 na středobasy nic nezkazíš a do budoucna bych jí tam dal.

7) Natažení kabelů
Důležití je, aby signálové šli odděleně pokud možno od všeho, včetně nějaké origo kabeláže v autě. Nejnáchylnější je, když jdou spolu s něčím paralelně, křížení není tak problematické, takže pokud to je nutné, napájecí a signálové se můžou křížit. To ale neznamené, že když půjdou napájecí a signálové kousek vedle sebe, tak to hned bude dělat bordel. To záleží hlavně na kvalitě signálů. Nezapomeň veškeré místa, kde budeš napojovat zem pořádně očistit a po připojení kabelu nějak ošetřit proti korozi, i v motoráku.

8) Pořádně otestuj jak dobrou máš zem, to se dělá tak, že nastartuješ auto, pustiš si nějaký sinus třeba 40hz a dáš to na plné koule. Pak se koukneš na napětí na baterce a na zesíku. Nesmí se moc lišit.

9) Strmosti
Je možné, že rádio použije ty strmosti na obě strany a oba reproduktory, tedy neumí strmosti na každý kanál zvlášť.

10) Pokud máš výšku, středobas a sub, tak máš 2-way.

11) Tlumení tu teď nabízí rebel
[ Link ]

Na tu tvojí "muziku" si nech 13w7. Pokud by ses jí zbavoval, dej vědět. Jinak to máš kousek do Prahy, tak tam se dá někdo najít. Při nejhorším já, K.V.
o 06.01.2021, 19:26 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-06 19:30:07
Děkuji za rychlou odpověď! Už se nemůžu dočkat jara, až se do toho pustím!
o 15.01.2021, 15:56 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-15 16:00:13
Tak konečně je doma. Zítra vyzkoušíme, jak hraje. První dojmy super. Vaha 26 kg komplet, to má myslim + - 13w7 bez bedny :D. Tak už teď tuším, že to bude hrát daleko jinak, než 13w7..no, uvidíme. Taky by mě zajímalo, jak by to hrálo na 5. a 6. Kanále té RS6. Má mít kolem 500w rms. Vím, že to je málo, ale do druhého auta, by stačilo, když se to nebude tolik solit. Co vy na to?
o 15.01.2021, 16:01 | Lyssy

foto k příspěvku  od Lyssy

o 15.01.2021, 16:02 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-15 16:03:47
Zkontroloval jsem, jak na tom je, když nemůžu dnes poslechnout a vypada v pořádku. Tady menší srovnání.

foto k příspěvku  od Lyssy

o 15.01.2021, 17:16 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-15 23:16:09
A ještě domácí subwoofer jbl es250p

foto k příspěvku  od Lyssy

o 16.01.2021, 14:10 | Lyssy | Upraveno: 2021-01-16 14:10:43
Tak první dojmy jsou wow! Za málo peněz hodně muziky! Ale v kufru kratke fabie nic moc kdyz to jde do 5. dveří. Přece jen 13w7 na stojaka, kdy jde štěrbina i reprák do stropu je to o něčem jiném. Každopádně emphaser překvápil a uvidim, jak bude hrát v kombiku. Díky hmotnosti a rozměrům o tom přemýšlím a určitě vyzkouším
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4362 sekund.