Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Tvar ozvučnice pro subwoofer

 o Navštíveno 5962x o
o 25.12.2020, 08:52 | figl
Zdravím nadšence do repraku
Mam dotaz co se tyce tvaru bedny pro subwoofer,pokud zachovám litraz k reproduktorů jak velký má vliv tvar bedny- kdyz budu mít nízkou bednu přes celý kufr až k předním sedackam litrove správně,ale pochybuju kvůli stojatým vlnám v takto nízkém profilu,jo a jedná se o 15". Díky


o 25.12.2020, 10:23 | kiklop32
BR, uzavřenka?
o 25.12.2020, 11:33 | figl
Jasný uzavřena,dynamika..
o 25.12.2020, 18:22 | kiklop32
Kolik místa bude za magnetem?
o 26.12.2020, 01:46 | figl
prave ze hodne malo tak 2-3 cm,takze jsem po asi trech dnech stravenych na forech zjistil,ze touhle cestou to nepujde.zacal jsem stavet klasickej kvadr se sikmou predni stenou ve ktere je umistenej reproduktor a razem jsem obemove hekde kolem 90 litru,nechci se holt vzdat te patnacky je to moje prvni..hraval jsem na baskytaru tak uz jsem v zivote slysel ledacos tak uvidime. pokud mas nejakou radu tak ji rad uvitam malinko mam obavu jestli na vybuzeni400w repra bude stacit 160w zesik v mustku? puvodne jsem ho sehnal v malym boxu 50l bez odectu magnetu tak ho chci nechat nadechnout
o 26.12.2020, 13:59 | TommyDS
Bolo by dobre napisat co je to presne za menic, lebo 90 litrova uzatvorenka na 15 palec mi pride trochu vela, tam asi pojde dole Qtc bedne, cize bude mat mensiu ucinnost ...
K stojatym vlnam - asi ti nehorzi takyto problem, kedze bedna bude hrat do cca 80Hz, kde ma vlna dlzku 4,3metra, co ty taku dlhu bednu nebudes mat ...
A k tomu pristoru 2-3cm za bednou - to je naozaj malo svojho casu som niekde pocul taku radu, ze dlzka priestoru za reprakom by mala byt aspon 1/2 priemeru repraku, ale nikdy som neoveroval ..
o 26.12.2020, 15:00 | kiklop32
No svého času jsem měl 10" v laminované ozvučnici, která byla jakoby v zadních dveřích kupé. No a tam bylo za magnetem cca. 3cm. No a zásadní rozdíl jsem nenašel.
o 28.12.2020, 19:21 | figl
jedna se o beyma SM-115 jestli mate nekdo zajem mi poradit tak budu rad.diky
o 28.12.2020, 20:25 | TommyDS
Davat do auta ProAudio basak - vacsinou to nezvyklo fungovat uplne idealne (sice vysoka citlivost, ale dosiahnut nejake normalne F-3 bedne je dost problem).

Odsimuloval som bedne - uzatvorenka nie je na ten basak velmi vhodna, ale len tak skusmo 90 litrov je velmi vela, budes mat Qt bedne 0,568 a F-3 na urovni 82,3Hz, pri mensej bedni cca 49 litrov bude Qt bedne 0,682 co je uz blizie k idealu 0,707, ale F-3 je 85Hz co je velmi vysoko.

Na skusku som hodil aj BR - vychadza dost divoko - 187litrov, pri 3x bassreflex 100mm s dlzkou 210mm by si mal ladenie na cca 34,9Hz a F-3 bedne 42,7Hz co mi pride na 15 palcovy BR velmi vysoko

Cervena krivka - uzatvorenka, oranzova - BR

Toto urcite nedavat do auta :)

foto k příspěvku  od TommyDS

o 30.12.2020, 08:39 | figl
diky moc za tu simulaci,predstavoval jsem si to jednodussi,fakt jeste jednou diky
o 11.01.2021, 21:11 | figl
TomyDS - mohl bych vas poprosit o konzultaci co se tyce repro Monacor SPP 200 ? jestli by to v necem hralo nebo se s nima nemam vubec zabejvat,mam uz z garaze poslechovy studio zkousim ruzny kombinace vejskacu i subbasu s nima ale nehrajou a nehrajou.ja vim ze vymejslim vymyslene,ale jsou to pro me takovy hracky na piskovisti,co kdyby .. ale jestli vas otravuje vic takovych amateru tak to pochopim a diky moc
o 11.01.2021, 22:01 | kiklop32
Si stáhni nějaký program na tvorbu ozvučnic a můžeš si hrát
o 11.01.2021, 23:30 | figl
tak to me vubec nenapadlo...vyrabed si zkusebni bedynky s potrebnou litrazi jen tak na zkousku,to dochazi material rychle..zkusim vyhledat,mas nejakej TIP ??? pak uz dam pokoj,na chvili
o 12.01.2021, 13:21 | kiklop32
Proč vyrábět? V tom programu zadas parametry wooferu a pak upravujes objem ozvučnice a vidíš jak se to mění. A až si najdeš vhodný woofer do bedny co potřebuješ, tak ji vyrobis.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3761 sekund.