Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > 3way front + 2way rear aktiv v Campervane?

 o Navštíveno 4704x o
o 29.03.2021, 21:58 | remco
Čaute,

staviam rodinný campervan (veľká dodávka Chevrolet Express) a chcel by som trošku uprgadnuť respektíve rozšíriť audio. Momentálne mám rádio Kenwood DMX-9720, zosilovač DLS A3 a na ňom hrám predné komponentné repro STEG MT 650CII. Som celkom spokojný ale chcel by som spraviť zadné reproduktory, ktoré budú slúžiť ako rear na príležitostné počúvanie. Buď pre deti vzadu počas cesty alebo po otvorení bočńých dverí (otvárajú sa do 160 stupňov von) pre počúvanie vonku pri kempovaní.

Zohnal som si na tento upgrade druhý zosilovač DLS A4.

Otázka znie ako to čo najlepšie vyskladať. Dozadu stačia kompo repro cez výhybku tam to až tak riešiť nechcem ale dopredu by som rád vyriešil niečo kvalitnejšie. Takže predstava je, že dozadu pôjdu tie komp STEG MT 650CII cez výhybky. dopredu som rozmýšlal o dvoch verziách a budem rád keď poradíte:

A.
-nejaké kvalitnejšie stredobasy v predných dverách v aktíve cez DLS A3.

- výšky STEG SQ32 v aktíve na front DLS A4

- zadné repro v pasíve cez výhybku STEG MT 650CII na rear DLS A4

B.

-nejaké kvalitnejšie stredobasy v predných dverách v aktíve cez DLS A3.

- výšky STEG SQ32 + stredy STEG SQ35c cez 3 pásmovú výhybku GLADEN na front DLS A4

- zadné repro v pasíve cez výhybku STEG MT 650CII na rear DLS A4

čo myslíte, dá sa to takto zapojiť? Kenwood má možnosti ovládania v aktíve, len neviem či to môžem takto zapojiť a nastaviť. Hlavne teda tie kombinácie, že front RCA out z rádia pôjde na fornt DLS A4 (výšky-aktiv). Rear RCA out z rádia pôjde na rear DLS A4 (zadné komponentné cez výhybku-pasiv). A SW RCA out z rádia pôjde do A3 na stredobasy v predných dverách (aktiv).

prípadne teda aktiv len tie stredobasy v predných dverách na DLS A3 a zvyšok cez výhybky na DLS A4.

Netrvám na tom strede 3way ale na druhú stranu by som to rád skúsil. Aj keď asi bude pokiaľ ide o prednes kvalitnejšia verzia stredobas / výšky v aktive a rear cez výhybku?

Snáď som to popísal zrozumiteľne :) :)

vďaka za postrehy!


o 29.03.2021, 22:31 | remco
Ešte doplním, že výšky už tiež mám STEG SQ32, nakoľko mi ostanú z druhého auta kde ich mením za GLADEN Aerospace 28.

Takže v prípade A. by stačilo dokúpiť stredobasy už len a v prípade B stredobasy, stredy STEG SQ35c a nejakú 3-way výhybku (asi gladen)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3016 sekund.