Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Bručení do repro, při rozsvícení světel

 o Navštíveno 5100x o
o 27.05.2021, 12:06 | Axton81
Zdravím
Poprosil bych o radu vás zkušenější.
Auto je Octavia 2combi a při rozsvícení světel jde do předních repro bručení, které při běžné hlasitosti,kdy se normálně spolu dva lidé mohou bavit,je docela rušivé. Při zvýšení volume, už to přes hudbu slyšet nejde.
Od nastartovaného motoru žádné rušení nejde.
Čistě pouze, když se rozsvítí světla.
Aktuálně je v autě 2din Kenwood DPX7100DAB a na přední repro zapojen 2kanál KICKER BX500.2.
K subwooferu je připojen moblock JBL GTO1201.1 Napájení od baterky prvně do kapacitoru a poté do obou zesilovačů.
Cinch kabely jsou vedeny v levém vnitřním prahu a napájecí kabel v pravém. Včera jsem překontroloval komplet celou kabeláž, jestli někde není zrada, na chvíli jsem pro předek zapojil i jiný zesilovač a to bručení při zapnutí světel dělá stále.
Totéž se mi projevovalo i při předchozím rádiu Isudar.
Nemá někdo z vás tušení, co může toto rušení způsobovat?
Pomohl by tomu nějaký odrušovač?
Uvítám každou radu.
Předem moc děkuji.
Lukin


o 27.05.2021, 13:34 | kiklop32
Zkus jestli to zmizí, když odpojis cinche od zesiku
o 27.05.2021, 13:52 | Pglock
Co máš za signálový kabely?
Jak je řešená kostra k zesu?

Z 99% to dělaj sračkový signálový kabely a z 1% to leze po napájení.


o 27.05.2021, 14:58 | krtekaudio
Xenony?
o 27.05.2021, 15:01 | Axton81
Pánové, moc děkuji za váš zájem mi pomoct.
Cinch kabel na zesilovač k předním repro je: Ground Zero GZCC 5.3X
K monoblocku nějaký od KICKER, model už nevím.Do subwooferu žádné rušení nejde.
Kostru jsem řešil v příčce kufru, kde končí zadní sedadla a tam jsem navrtal díru a kolem ní plech zbrousil.
Ještě dnes se dostanu k tomu abych zkusil, co to dělá, když odpojím signálové cinch. Jinak kostra a od baterky kabely jsou o průřezu 35mm2.
o 27.05.2021, 17:00 | Axton81
Světla mám klasiku s H7
Tak jsem teď cinche od zesilovače odpojil a ticho.
Budu se tedy držet toho, že by mohl lepší kabel pomoci.
Jistě máte bohaté zkušenosti z vašich instalací a nějaký ten kabel se vám osvědčil.
Poprosím o tip, který bych měl vybrat.
Cca od 1tis do 2tis když by se to vyplatilo.
Děkuji.
o 27.05.2021, 18:38 | MrJGR
Používám Four Connect řada Stage2,
TNR trojité stínění, vodič z bezkyslíkaté mědi
o 27.05.2021, 19:01 | kiklop32
Ještě nic nekupuj
o 27.05.2021, 19:42 | Axton81
Samozřejmě nehodlám s ničím kvaltovat.
Ještě mě napadla varianta zkusit kabel vyvést z prahu ven a jen tak na prasáka jej hodit přes sedačky, jestli by se něco změnilo, nebo ne.
Rád bych prvně zkusil, co bude možné a až při nejhorším zainvestoval do lepšího kabelu.
o 27.05.2021, 20:24 | krtekaudio
Tak prehod signály ten že sw na kompa a naopak... Podle PE to ale ruší i na sw ale díky vyhybce to neslyšís
o 27.05.2021, 20:38 | kiklop32
Zapoj do zesíku ještě jiný zdroj, třeba telefon, notebook atp., jestli to začne dělat taky. Pak udělej, jak píšeš s vytažením kabelů bokem. A pak už zkontroluj ukostření baterky.
o 27.05.2021, 21:48 | Axton81
Díky za tipy.
Zítra dopoledne ještě vytáhnu ven rádio a cinch kabely mezi sebou prohodím.
Taktéž jsem našel i kabel Jack 3,5 2xcinch, tak připojím mobil, nebo MP3 přehrávač.
Dám poté vědět
o 28.05.2021, 10:06 | Axton81
Zdravím pánové.
Tak jsem se dopátral onoho problému a vážně je to cinch kabelem. Prvně jsem připojil přes Jack-cinch telefon a po rozsvícení světel pohoda klid. Teď jsem vytáhl rádio a cinch kabely mezi sebou prohodil a taktéž po rozsvícení světel bez rušení.
Ještě jsem na toho prasáka natáhl přes sedačky kabel, který jsem našel doma ještě zabalený a to tento levný kousek [ Link ]
Výsledek taktéž bez rušení.
Je mi to záhadou, že kabel od Ground Zero může nadělat takovou paseku a při tom levnější od sinus live je v pohodě.
No pořád se mám co učit, jelikož bez vaší rady-vyzkoušej jiný kabel, bych asi blbnul s nákupem nějakého odrušovače, který by mi byl, ve finále k ničemu.
Jsem rád, že jsem se dopátral k problému a budu jej moci jednoduše vyřešit.
Člen krtekaudio, mě ještě včera kontaktoval a nabídl mi lepší cinch kabel, tak jej od něj vezmu a hned, jak bude zase čas, si s tím pohraju a předělám to.

Tímto vám všem chci ještě jednou velice poděkovat, za váš čas a ochotu mi pomoci.
Přeji hezký den a příjemný poslech.
Lukin
o 28.05.2021, 13:51 | Pglock
Kloudný signálový kabeláže jsou základ.
Já používám todle a pak už nikdy nebyl problém...

[ Link ]

Ale celkově - signálovej kabel s remotem nikdy nevěstí nic dobrýho.
o 28.05.2021, 15:00 | Axton81
Díky za tip na kabel a ohledně remote, to je dobré vědět. Natáhnout samostatný remote, už je maličkost. Člověk se učí celý život a když se v něčem spálí, alespoň jej to donutí problém řešit a získá novou zkušenost a informace. Což je můj případ.
Díky
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3385 sekund.