Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi

o

Forum > Autohifi > Parkovací kamera

 o Navštíveno 343x o
o 13.08.2021, 11:49 | Stickler | Upraveno: 2021-08-13 13:15:07
Ahoj všem,

prosím o radu. Odhadem tak 2 roky používám aftermarket parkovací kameru na BMW E92 - dosud s neoriginálním rozšířením Android systému rozhraní iDrive.
Včera jsem zapojil novou navigaci (origo CIC) s rozšířením MMI krabičkou pro CarPlay a právě onu kameru.
Vše je zapojeno a funguje perfektně - dokud mám zapnuté jen zapalování. Jakmile nastartuji, kamera funguje cca 1x, max. 2x a následně je namísto obrazu z kamery jen černo - přepne se to, vidím vodící čáry, vidím senzory, ale obraz kamery ne.
Jakmile vypnu motor a nechám jen zapalování, vše ihned funguje perfektně.

Netuší prosím někdo v čem může být chyba? Zapojení je shodné jako před 2 lety, do toho MMI to musí být zapojeno správně, když to funguje..

Děkuji předem za rady.


EDIT: VYŘEŠENO.
Pro ty, kteří by se potýkali s tímtéž, napíšu řešení:

Chybu způsobuje Canbus. Řešením je buď relé pro stálý přísun 12V k couvacímu světlu, nebo jednodušší postup - přepojení kabeláže k MMI na běžných 12V namísto drátu k rozpoznání zpátečky a změna v nastavení systému s vypnutím funkce "Reverse Line".
Věřím, že to případně někomu pomůže.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.0245 sekund.