Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Mark Levinson reproduktor 6 ohmů

 o Navštíveno 5858x o
o 26.01.2022, 09:50 | Miila | Upraveno: 2022-01-27 10:06:01
Dobrý den,
V mém automobilu Lexus IS300h z roku 2013/2014 s audiosystemem Mark Levinson už od nižších hlasitostí je zřetelně slyšet chrastění v předních dveřích (na straně řidiče, ale občas mám pocit, že tento problem je i u spolujezdce). Hlavně je to slyšet když hudba obsahuje jen nějaký beat (typicky taneční hudba). Byl jsem tento problém řešit přímo v servisu Lexus a jejich vyjádření zní vyměnit přední reproduktor. Prý je v pořádku, ale u vyšších hlasitostí už takto rezonuje. Bohužel s tímto návrhem přišli i s návrhem ceny s částkou cca 20 tisíc korun za jeden reproduktor což jsem s poděkováním odmítl.
Potřebuji tedy najít kvalitní náhradu. Průměr 165 nebo 200mm, ale nevím jak vyřešit impedanci. Ta je podle výrobce teď 5,3 ohmu, ale velká část aftermarket reproduktorů má 4 ohmy.
Takže hledám basový-středobasový reproduktor s impedancí 6 ohmů. Zatím jsem nenašel žádný.
Předem děkuji za případné typy
Milan

foto k příspěvku  od Miila



o 28.01.2022, 09:58 | David C.
4ohmy by neměl být problém, impedance reproduktoru stejně při přehrávání různých frekvencí kolísá. Sám bych první vyndal origo ze dveří a zkusil na něm něco pustit jestli je opravdu v háji a nemůže být problém něco rezonujícího ve dveřích. případně by nebylo možná na skodu zeptat se u nějaké firmy co repro opravuje. např. já měl jednou na opravě výškáč ve firmě rolay.
o 28.01.2022, 14:52 | Miila
Děkuji za reakci. Už jsem s tímto plánem B začal. Snad to vyjde, protože adekvátní náhradu jsem nenašel a moc se mi nechce riskovat poškození zesilovače. Vedle toho by možná to repro za dvacet už tak hrozně nevypadalo.
o 29.01.2022, 11:18 | David C.
pri nejhorším vše co tam je vyhazet nebo spiš rozprodat a začít s hudbou znovu.. jednou jsem tohle řešil v audi s3 kde byl soundsystem se zesilovačem atd.. všechno pryč, nátáhnout novou kabeláž k rádiu i do kufru a uplně obejít původní věci
o 29.01.2022, 17:23 | Pglock
Asi bych do toho postavil něco lepšího.
Todle už ani podle výkonů nebude žádnej zázrak...
o 30.01.2022, 11:53 | riviera.kidd
Origo hudba z lexusu pujde na bazosi na dracku :-D

Nemyslim ze to chtel cele prekopat v radu desitek tisic korun
o 30.01.2022, 16:25 | Miila
Překopat určitě ne. Jednak tomu zase až tolik nerozumím a já jsem jinak z hudbou v autě spokojený. A co se týče výkonu tak lexus udává výkon zesilovače asi 800W. Jakou to má souvislost s těmi waty v tabulce nevím. Jak říkám moc se v tom nevyznám. Ale hlasitost tak nad 85% už je nepříjemná až snad i nebezpečná.
o 30.01.2022, 23:35 | Pglock
[ Link ]


Na Ebayi se toho vali za par korun...
Jinak jsem to prosel a je to moderni srot. Stejne jako kazdy "premiovy" audio...
Jinak to v tabulce jsou udavany prikony repro. Takze 800W je mozna tak vlhkej sen :-)
o 31.01.2022, 00:04 | Miila
1. Odkaz je na repro do zadních dveří běžného audia
2. 86160 0WX70 je správné označení.
Ale to jsou jen detaily
o 31.01.2022, 07:53 | Pglock
[ Link ]

I todle tam maji. Sice za relativne nesmysl, ale maji.

Asi bych to osadil klasickyma stredobasama s vysokou citlivosti a impedanci 4ohm.
Vzhledem k tomu, ze ten zesilovac bude mit mizivej vykon a vse se bude zrejme dohanet vysokou citlivosti reproduktoru.

Pak uz je to jen o tom, co si vyberes...
[ Link ]
o 31.01.2022, 08:21 | Pglock | Upraveno: 2022-01-31 08:21:50
...
Double, sorry
o 31.01.2022, 09:04 | Miila
Ebay jsem samozřejmě prohledal. Ale jak říkáte tak tohle je nesmysl. Použité, bez nějaké záruky, že na tom nebude podobně jako stávající, a jěště ke všemu ze států (clo+doprava). Ale v UK těd prodává někdo údajně nový za 50 liber. Jen neposílá mimo UK. Už jsem ho kontaktoval
o 31.01.2022, 21:53 | rencek
Nevim jak u IS, ale u limuzin LS byl problem, že se trhala ta gumova membrana reproduktoru od středu - klasická závada Mark L..Pak to začne chrastit. Dá se koupit za pár euro náhrada, přelepit, nebo se tím zabývají lidi, co servisují repráky. Popř.se přidej do Lexus club CZ/SK a někdo ti tam poradí přesněji. Tohle audio hraje velmi slušně, zkus zachovat origo, pokud nejsi nějaký velky audiofil.
o 01.02.2022, 03:51 | Pglock
[ Link ]

Todle by smysl davalo
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3141 sekund.