Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > autorádio

 o Navštíveno 8315x o
o 07.10.2008, 20:03 | angus
Zdravím. Prosím o radu někoho zkušeného. Plánuji pořídit kompletně nové audio do svého Nissan Alemra N16. V první řadě to budou nejspíš Powerbass L-6C kompa dopředu, zpočátku pouze přes rádio, ale později bych je doplnil 4-kanálovým zesikem nejspíš macAudio Z 4200 a subwooferem Powerbass PSP-S12. A teď k mé otázce. Potřebuji poradit ohledně rádia, protože se v tom moc neorientuju. Jde mi o to, aby umělo CD/MP3, nejlépe i USB a chci se zeptat, jestli je možné takové kvalitní rádio najít v kategorii do 3000 Kč. Resp. jestli rádio za 3000 Kč je zvukově srovnatelné s drahými modely. Jde mi především o kvalitu zvuku, ne o speciální funkce. Mám na mysli např. modely SONY CDX-GT424U nebo PIONEER DEH-4000UB. Díky za rady.


o 07.10.2008, 20:46 | Midnite
tak na otazku jestli jsou ty radia srovnatelne si urcite umis odpovez sam.
o 07.10.2008, 20:52 | Collin
Ta sonka néní až tak špatná ale tady bych volil Pio 4000. Je to tuším jejich nejlevnější rádio na USB ale vítěz testu. I když to ovládání je fakt špatné(alespon pro mě). Kamarád ho má a říkal že se dá zvyknout. A ten zesík by jsi měl rozumět i se zvoleným sw.
o 07.10.2008, 20:57 | angus
Midnite: na to si právě sám odpovědět nedokážu. Jde mi o to, jestli rádio za 10k je zvukově uplně jinde než za 3k, nebo se liší jen funkcemi, ovládáním, nastavením. Prostě poraďte nějaké rádio vhodné k uvedeným komponentům.
o 07.10.2008, 21:35 | Frenkie
tim Pio chybu neudelas,ale ma jen 1x RCA , takze na zesik asi budes muset pouzit tzv Y RCA ..... ohledne zvuku rozdily tam jsou ale nee nejakmega zazracny ...... ohledne radia bych doporucil lehce prisetrit napr. na model Alpine CDA-9880R (3x RCA), nebo zkus jeste kouknout na tohoto clarionka [ Link ] ci kenwooda [ Link ] ale bohuzel ma taky jen 1x RCA
o 07.10.2008, 22:01 | angus
Díky za rady, ten Clairon vypadá dobře, budu o něm taky přemýšlet. Máš pravdu, že bych mohl připlatit na Alpine CDA-9880R, ale na druhou stranu si řikám, že radši trochu ušetřim na rádiu a spíš koupim kvalitnější přední kompa a celkový výsledek bude lepší. Ještě se chci zeptat, jak jsou na tom uvedená rádia s kvalitou přehrávání mp3, resp. jeslti dokážou přehrávat mp3 s podobnou kvalitou jako dnešní lepší mp3 přehrávače, typu i-river, iaudio. Díky
o 07.10.2008, 23:08 | Midnite
angus: takze na radiu bych v zadnem pripade nesetril, mas to proste zaklad.
o 07.10.2008, 23:18 | Collin
Jako Midnite, rádio je přece mozek sestavy :))
o 08.10.2008, 11:19 | CarMedia.cz (P)
přesně tak.. rádio je to nejdůležitější z celé sestavy.. proto bych raději přidal a dal Alpine CDE-9880R [ Link ]
Co se týká přehrávání mp3.. Asi jednoduchá odpověď.. zahraje ti ji prostě tak, jak ji máš skomprimovanou.. Pokud si stáhneš MP3 v šílené kvalitě, tak ti ji zahraje, osobně používám také mp3, ale vlastní výroby na 320kb a prakticky nepoznám rozdíl..
o 08.10.2008, 13:21 | angus
Revilohifi.cz: co se týče přehravání mp3, nevím jestli si mě správně pochopil. Je mi jasné že jinak bude znít 320kb kterou si sám zkomprimuju a jinak 128kb stažená z netu. Jde mi spíše o to, jestli jsou u jednotlivých autorádií velké rozdíly v přehrávání mp3 stejné kvality, jako je tomu např. u dnešních mp3 přehrávačů. Pokud si pustím mp3 320kb na svém přehrávači iaudio, dostanu rozhodně kvalitnější výstup než pokud ji pustím na nějakém levném TEACU (ikdyž stejně vetšinou poslouchám bezztrátový FLAC). Každopádně jste mě stejně přesvědčili, že bude asi nejlepší přidat a koupit Alpine CDE-9880R a tam očekávám, že už bude zvuk dostatečně kvalitní.
Ještě jedna otázka. Jak jsem psal, nejdříve koupim rádio a kompa nejspíš Powerbass L-6C. Budou hrát prozatím dobře jen přes to Alpine rádio, než došetřím na zesilovač a SW? Co se týče hudby, budu pouštět hlavně rock a DNB, jsou pro tuhle hudbu ta kompa vhodná? Samozřejmě počítám s vytlumením dveří.
o 08.10.2008, 18:36 | CarMedia.cz (P)
no.. abych to dal na pravou míru.. L-6C jsou 3-ohmové reproduktory, tudíž určené na zesilovač, který je stabilní níže, jak na 4ohmy na kanál. U rádia to risknout můžeš, ale také nemusíš.. nejsem přesvědčen, že to za každou cenu může vydržet.. Sice mám skušenosti, že to vydrželo.. ale také, že to nevydrželo, a to v případě, že si zákazník mermomocí dal 3ohm jak na předek, tak na zadek.. Odnesla to Alpina model loňského roku..
Nevím,jestli by nebylo rozumnější, zkusit si najít 4ohm repro, které rádio lépe ukontroluje.. Když tak písni na ICQ 306011919 a probereme to pořádně..
Předek samostatně by vydržet měl..
o 08.10.2008, 19:44 | vinzek fa
no mam v jednom aute pio 4000ub a zvuk z toho se zda lepsi nez z alpiny ted nevim model ale usb taky umi je to celkem slusny ale pio hraje lip ale nejvic spokojen sem se svim jvc sh1000
o 10.10.2008, 22:11 | jarkn
A co tak Bluetooth KENWOODa za 4.990,- Kc s DPH s dopravou zadara ;-) [ Link ]

foto k příspěvku  od jarkn

o 10.10.2008, 22:17 | TROY
OT - ten kenwood vypadá moc pěkně
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3597 sekund.