Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Kongo 2

 o Navštíveno 25889x o
o 18.02.2012, 06:26 | CervinVega
Zdravim vsechny doma, byl jsem chvilku na vylete, nahazim fotky&dojmy do noveho vlakna kvuli nacitani.

Turistuv sen cca 400m od kanclu (Kalemie, jezero Tanganika).

foto k příspěvku  od CervinVega



o 18.02.2012, 06:38 | CervinVega
Mam se dobre, letel jsem do Gomy (mesto s kouricim kopeckem mezi jezerem Kivu a hranici s Rwandou, ktera je jinde-dal nez cele Kongo a to nema zdaleka takove nerostne suroviny). Duvodem pro vylet byla skutecnost, ze v ramci pece o zazivani se do chleba pridava gratis cca 10% pisku a kameni, takze kdyz uz mate radost, ze sezenete malo osahany chleba, jeste neni vyhrano... ups, plomba venku, zubar sirokodaleko zadny, tak nezbyva nez naskocit do Beechcraftu na 70min a do Level 3 Indian nemocnice (dobre zarizena, personal ochotny a kvalifikovany, prijemna zkusenost, s Indama to tak vetsinou je, fajn lidi)...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 06:43 | CervinVega
V roce 2002 se ten drobek Nyiragongo probudil a trochu je oblazil extra teplem a kamenim, takze mesto vypada cerne a puste + bych asi nedaval srovnani s Japonskem, kdy po 11mes maji vse uklizeno, tady jsou kameny na silnici jeste po 10 letech (a asi tak zustanou), kolem ranveje jsou hromady lavy, vypada to celkem strasidelne)... vice o tom zde: [ Link ]

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 06:47 | CervinVega
z tohohle je mi tu smutno, vubec nechapou, co je ekologie, ze je to spatne a pod, mejou auta ve stejnem jezere, ze ktereho berou o 50m dal vodu, o veskerych odpadcich nemluve, tohle je cca 50m od PX-UN kramu vedle UN baze...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 06:55 | CervinVega
a dostavame se ke zlatemu hrebu Gomy a tim je dopravni prostredek zvany čukudu: [ Link ]
Slysel jsem o nem uz predtim, ale stejne to prekvapi, vypada to jako vec, ktera by nemela existovat :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 06:58 | CervinVega
nalozit je dokazou zdatne, rychlost z kopce korigujou jen pribrzdovanim zadniho kolecka, coz je na pemzou pokryte ceste unreal, nejake vyhybaci manevry nemluve... proste jedou, dokud nemusi tlacit...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:01 | CervinVega
ve meste je k dostani prakticky vse, min 5 "EU" kramu se vsim dulezitym, cisto, plechove regaly, ceny oproti moji dire podstatne nizsi, lidi prijemnejsi (hodne lidi tu pracuje, tak nemaji tolik duvodu civet a zebrat)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:01 | ABERTO
Připadá mi to jak kdyby ses vrátil do středověku, ale jinak moc pěkné. Chukudu je vlastně takové místní Citigo :D
o 18.02.2012, 07:02 | CervinVega
bezne prepravuji tramy, kusy kmenu, vice nez 6m tyce a pod... v provozu, kde NIKDO NIKDY NEZASTAVUJE aby dal prednost ci jakkoliv ulehcil zivot...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:03 | CervinVega
neco pro pneuservisaky :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:06 | CervinVega
dost lidi zije takto, zachod je z kamenu poskladana "mistnost" s kusem plechu misto strechy...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:09 | cendler
to tvoje cestování mě začání bavit, jen tak dál ;-)
o 18.02.2012, 07:11 | CervinVega
zustaval jsem u bratri v Ruskem dome (krom nich tam je jeste Bangladesky, Svedsky, Indicky a JARsky), jidlo fajn, akorat kultura trochu slabsi, banda lidi co tam chodi jen prespat, takze bordel, pernamentne neco doslo a nikdo to nechtel jit koupit (mleko, chleba, ovoce, coz kolikrat obnaselo jen zarvat z okna, hodit hlidaci love a rusky mu sdelit co muzungu racit) :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:16 | CervinVega
a ted neco funny pro stavare, vim ze je to ode me ubohe, delat si z nich srandu, ale to se vazne neda... kdykoliv je potreba pouzit alespon trochu hlavu (krome noseni nakladu na ni, v tom dosahli vrcholu, alespon chodi rovne, narozdil ode me :-) ), dojde k fatal chybe... treba tady na fotce (kdyz pominu fantaskmagorni splet tramku a lati) dostal papa za ukol namorit drevo, tak tam vysplhal bez jakehokoliv jisteni s kyblem vyjeteho oleje a kusem hadru... pak bez rukavic ci nejakehe cepice to zacal tim hadrem patlat... 3 dny... asi nemusim popisovat jak uz po hodine vypadal, jak se po tech 3 dnech umyl netusim...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:24 | CervinVega
nekde nahore, prekvapive neni moc videt na cernem pozadi, maskovan nanosy ropnych produktu :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:26 | CervinVega
leseni... misty i salovani stalo za to, pravy uhel neznamy pojem

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 07:31 | CervinVega
kralici farma v Ruskem dome + spaliste na odpadky... protoze barak pripominal "vybydlenost" a nikdo nebyl schopny vyresit problem s vodou a elektrikou, rozhodli se prestehovat do noveho, najem 1500$, internet&Tv 220$, pro predstavu... k dostani na trhu prakticky vse: mrkev, kvetak, zeli, brambory, rajcata, petrzel, avokado, mango, ananas, banany, buraky, cesnek, fazole... maso vsechny druhy + ryby, jen byl boj dohadat ceny a vydrzet smrad/mouchy...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 08:22 | muSlim
No ono aj tie jazerá znejú dosť scary podľa wiki... Drž sa tam!
o 18.02.2012, 09:22 | CervinVega
novy dum, krasny zvenku, plny prekvapeni uvnitr :-) Mama: Vye, papa, elektrycyty jes, votr jes, musuri, papa... prelozeno do reality: voda neni, el neni :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 09:25 | CervinVega
luxus work :-) jinak maji nadherne masiv dvere (ty jsou i v detailu pekne) a nabytek obecne (na nej je lepsi se koukat tak z metru, obcas je jen hrube opracovany, ne uplne licujou dily a pod)...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 09:29 | CervinVega
bavime se o novostavbe... ve starsich barakach jsou bezne olamane dlazdicky na schodech a hranach, jak nejsou poradne podlepene, vsechno je krive, spatne posvarovane, bez pravych uhlu, bez premysleni a snahy...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 09:32 | CervinVega | Upraveno: 2012-02-18 09:34:26
prijde mi zvlastni, ze na tohle reseni neprisel jeste nekdo u nas- sprchujici rovnou umeje tomu na zachode zada a rit, zatimco u umyvadla (kdyz neupadne) mu muze cistit zuby... I like it! :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 09:35 | CervinVega
jina variace, preciznost stejna :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 09:41 | .mycTD
masakr vsechno.
a v tom pneuservisu mi to prijde, ze zrovna nekoho voblozili* :-)
o 18.02.2012, 09:47 | CervinVega
schody uzke, nestejne vysoke, zabradli krive jak ruskej srp, bude se jim tam klukum libit... fungl nove zasuvky polovytrhane ze zdi, pripadne uplne volne, draty smotane izolackou... a to je volali asi 3x, ze uz je to cele ready :-) treba zabalenej sporak stal v hale, na otazku, proc neni v kuchyni a zapojenej... zadna odpoved, jen pohled typu: ty ses vazne blbej muzungu... :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 09:53 | CervinVega
uz koncim a nebudu se jim smat, protoze alespon neco delaji a snazi se, tady ve meste jsou jen 2 typy lidi- "ojížděči" a "zombie"... pak asi par slusnych lidi, co sedi doma a do kontaktu s nima neprijdu :-/
vcera jsem dal na trznici nejakymu klukovi zvejkacku, tak ji strcil do pusy, 3x prevalil, vyplivnul a chtel dalsi... ze bych zacal nosit naftalinovy kulicky? :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 10:05 | CervinVega
street life... pradlo se bezne susi na kamenech nebo trave, pripadne se dava na kere... jsem lama, tak pouzivam snuru...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 10:08 | CervinVega
lava vsude

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 10:10 | CervinVega
a mrzacka fotka z letiste, venku prselo tolik, ze o hodinu odlozili start, coz je u rusaku dost neobvykle :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 11:26 | sprath
Ty brďo to je síla. To chce asi docela silnej žaludek, takový cestování. Obrázky super. Pokud budou ještě nějaký, rád se podívám.
o 18.02.2012, 11:48 | CervinVega
barely s vodou pro pokryti vypadku+netreba cerpadlo pro prizemi, UN lidi maji vetsinou generator...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 12:05 | CervinVega
papa hlidac a jeho kazatelna... v noci (leckdy i pres den) je v Gome prekvapive chladno, klidne kolem 20ti, zas maji mene komaru...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 12:20 | Rudi
když vidim tu kukaň, jsou tam nějaký častý útoky na vás třeba od místních v noci jako vyrabovaní baráku nebo únos?
o 18.02.2012, 12:23 | TROY
tohle vypadá líp jak ta díra kde jsi akorát ten bordel všude stejnej
o 18.02.2012, 12:42 | CervinVega
je to spis o kradezich, treba minuly tyden hlidac ukradl Indovi elektroniku (Tv a pod), samo tak rafinovane, ze bylo evidentni, kdo to byl... mistni policie si rekla o 20$ na "vysetrovani", druhy den o 50$, tak je poslal do riti (jsou to opravdu tragedi a pitomci v jedne osobe, nedokazou ani ridit auta pred vjezdem)... no a druhej Ind (26 let, cca 160cm, zadnej zabijak) dotahl toho hlidace do baraku, protoze vedel, kde ho najde... tam na jen zarval a tipek se pomocil...
na kolegu z kanclu jednou neco ukazovali a hulakali, tak zastavil auto, dosel k nim a borci byli jak male deti... stejne tak v tom baru, jen to zkousi a nemaji pater...

Kalemie by bylo pekny mesto, jen vymenit obyvatele...
o 18.02.2012, 15:23 | Kesam
Pane jo :-)
o 18.02.2012, 15:59 | CervinVega
Mia Farrow akorat pristala, tak jsem hral ofiko fotografa :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 16:03 | CervinVega
vice o ni: [ Link ]
kolega z JAR chtel mermomoci fotku :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.02.2012, 16:16 | vinzek fa | Upraveno: 2012-02-18 16:17:06
no poznatky sou zajimave nektere veci sou extrem ale sam vidis ze sme vsichni rozmazleny ,prez vsechny zasadni chyby ktere podle tebe delaj presto ti lide zijou na to lesni lezou prezto ze tam nemaj nic do praveho uhlu je to unese atd -)) na co to delat tejden uhledne kdyz to za dva dny nahazu nejak a drzi me to , proc nabytek opracovavat kdyz se stejne osoupe

kazdopadne to vozidlo nema chybu to je neco co opravdu prekvapi
o 18.02.2012, 16:27 | CervinVega
on je spis problem v tom uvazovani, treba kdyz ti tipek v UN jidelne rekne po 30min, ze dosla ryze (kdyz ti predtim rekl, ze ma JEN ryzi) a ze ma spagety (coz znamena kolinka), takze cekas dalsich 30min a pak ti rekne, ze kecup "finished"... a podava ti marmeladu (nedelam si srandu) s pohledem ze je to taky cerveny, tak jakej problem...
Francouz, ktery je tu 23 let rika, ze africani ztratili smysl pro humor... me to prijde spis naopak :-)
o 18.02.2012, 16:37 | vinzek fa
tak to je mazec ale co marmelada nebo kecup zýavres oci ucpes nos a pr.... si to prebere ale musi to bejt asi strasny tam bejt nejakou dobu fandim ti at to tam prezijes
o 18.02.2012, 16:54 | Borik2
tak to je mazec....trocha závist, ale asi bych se tam brzo zbláznil...anebo by se mi tam začalo líbit :-)
o 18.02.2012, 17:10 | JP
Ta flinstouní koloběžka je drsná:D
o 19.02.2012, 00:43 | Mr.Scully
Mia Farrow je dle očekávání stejně ošklivá jako na oficiálních fotkách, ale na krku má 5D Mark II, takže aspoň je na ní vidět něco zajímavýho :-)

Jinak je nás určitě hodně, kteří sem sice nepřispíváme, ale rádi si čteme o těchto "civilizacích", takže pokračuj ve fotorománu, je to dobrý vzdělávání ;-)
o 21.02.2012, 06:25 | CervinVega
"hakuna kura" (no 240V) uz jsem znal, dneska jsem se naucil jeste "hakuna jako" (no H2O)...
priste naucime Monusco "hakuna muzungu" :-)
o 21.02.2012, 09:11 | Pekys
a co Hakuna Matata :) To by me zajimalo
o 21.02.2012, 09:27 | tappaja
Hakuna matata is a Swahili phrase that is literally translated as "There are no worries." It is sometimes translated as "no worries"...
o 21.02.2012, 09:40 | Pekys
tapp: díky, tady se fakt člověk dozví všechno :)
o 21.02.2012, 11:33 | CervinVega
hakuna je vdecne slovo, treba ve spojeni "makuta" = no $ :-)
o 25.02.2012, 06:31 | CervinVega
vyhled na jezero je stale pekny :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 25.02.2012, 06:34 | CervinVega
hory za letistem... dneska jedu do vesnice nakoupit "plot" a pristi tyden se snad nastehujem, jestli ne, budu muset vykopat jamu na par retardovanych pomalych skorolidi :-/

foto k příspěvku  od CervinVega

o 25.02.2012, 06:43 | CervinVega
a barevnej konik, at tu mame zviratko :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 25.02.2012, 12:37 | Lucni.konik
jéééééé :-)))))
o 26.02.2012, 15:21 | CervinVega
cesta do vesnice cca 15km za "mestem" da hodku zabrat i 4x4 Hiluxu

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 15:24 | CervinVega
trznice s trochou zeleniny, ovoce a susenych ryb (kdyz prijdu bliz, prodavajici ochotne vyplasi mouchy, takze se na me vrhne cernej mracek masarek, prvne me to dostalo, ted uz mam naucenej cukavej reflex dozadu) :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 15:28 | CervinVega
kupujeme rakos/bambus/palma listy na plot, samo se to neobejde bez handrkovani o cene (protoze jsme muzungu v UN aute, je "logicke", ze po nas chteji VIC nez kdyz to dotahnou na hrbete na market do mesta), do toho rev decek "muzungu, muzungu", slunicko porad sviti a je pohoda :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 15:29 | CervinVega
neco lidove architektury a zivotniho stylu...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 15:31 | CervinVega
dalsi nakupni galerie...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 15:32 | CervinVega
v dalce Kalemie

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 15:35 | CervinVega
kdyby jste nekdo potreboval kadernika, nevahejte... samo ze hakuna kura, pri predstave, ze me strihne nebo rizne, o obsahu hrebene radsi nepremyslet, voda leda z reky...
nechal jsem se strihat bangladesskym MP, luxusni prace, sikovnej tipek...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 15:41 | CervinVega
cast mame nakoupenou, razime zpatky, cestou se vyhneme nakladaku couvanim asi 500m, na baraku zatim makaji 2 "papa", pricemz jeden starsi jede jak dabel a mladej vzadu maka leda kdyz se divame, prekvapenej, kdyz jej najdu jak lezi v trave a sdeluje mi, ze je hrozne unavenej :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 26.02.2012, 20:49 | ABERTO
Mazec ! Hele jak už tu mnoho lidí napsalo, také moc nekomentuji, ale hltám každý příspěvek, takže hlavně nepolevuj a posílej reporty dál :)
o 28.02.2012, 12:00 | CervinVega
dostala se mi pod ruku knizka o 3 mladych lidech plnych elanu spasit svet, tak v r. 1990 sli do s UN do Kambodzi... Haity, Somalska, Rwandy, Liberie, Bosny... konci to r. 2004 lehkym vyhorenim a uvedomenim si, ze pokud k vam do mesta prijdou jednotky UN zabezpecit bezpeci, mozna je cast utect nebo si koupit zbran...
[ Link ]
za poslednich par let asi nej co jsem cetl, slabsim povaham nedoporucuju (neni moc v poho cist, jak v Liberii byly 2 kontingenty UN na ochranu: Senegalci-davali plechovku ryze a Nigerijci-jen hrst ryze, za ojeti 9-11 letych holek... no a protoze pak chodily jen k Senegalcum, Nigerijci jim usekli hlavu, nacpali ji do rozkroku a pohodili na cestu k Senegalcum)...
genocida 800.000 Tutsi ve Rwande r. 1994, 8.000 muslimu v Srebrenici r.1995, opusteni mise na Haity (a nespocet umucenych rezimem, jakozto "prisluhovace" UN)... je par mist v historii, ktera UN oslavovat nebude...
o 28.02.2012, 15:05 | Conan
Tak, tak, pokračuj dále s reportáží, každým příspěvkem si více "vážím" bordelu v ČR...
o 28.02.2012, 15:45 | Rudi
Škoda, že není přeložená, to byhc jako jednu z mála rád přečetl!
o 01.03.2012, 07:16 | CervinVega
mensi strevni prihoda- v pondeli se asi "nepovedl" obed, po 2 hodinach jsem sel vrhnout a protekl, vzal si prasky, nicmene to nezabiralo, takze 6x za noc hura zachod, v brise jak ve virivce, vcera to dosahlo vrcholu a byl jsem na kapacce v nemocnici... dneska uz zas fit, maly zazrak v cerne dire :-) jinak max funny z hospice-doc je z Filipin, sestra mistni... doc prijde, prohlidne, vysvetli, profi jednani, vse super, sestra cumi v pozadi (jako vetsina mistnich starsich afrozen pripomina bytelnou skrin kombinovanou s lodnim kontejnerem, po 8-12 detech se neni cemu divit)... jakmile doc odejde, sestra ozije, vzije se do sve role, ze ona je vlastne doc, blbej muzungu nevi co dela... takze pokazde, kdyz jde kolem kapacky, uprene se na ni zahledi min na 20s, podiva se na me, 5s pauza, pronese "hmm" a jde zas vytirat nebo neco podobne sofistikovaneho... kdyz flaska dojde, objevne prohlasi po 20+5s "finis" a zmizi :-) pak prijde papa (taky mistni, ale prima sikovnej tipek) a udela vse potrebne...
o 01.03.2012, 07:43 | Pajk
:)
o 01.03.2012, 11:36 | CervinVega
dneska me rozsekal "kolega z vychodu" na letisti- urputne me prekecaval, asi 5min pred boarding (nastup pasazeru do busu a odvoz k letadlo), abych ho vzal k letadlu mojim autem, ze se domluvi s pilotem, ten mu otevre nakladovej prostor, on se prokope ke svojemu baglu a vytahne z nej flasku chlastu, protoze je cesta dlouha (cca 80min)... myslel jsem si, ze si dela srandu, ale myslel to smrtelne vazne :-)) a) nema co chlastat ve sluzbe b) nesmi z odletove haly c) pred vsema nastupujicima pasazerama pak sledovat, kterak Ilja Muromec vytahne vodku a jde se zborit do kabiny za meho uznaleho prikyvovani
tak jsem "sel najit auto" a uz to nestihnul :-)
o 01.03.2012, 11:49 | choze
Iljovi byla asi zima, tak se chtěl ohrat ;)
o 04.03.2012, 16:26 | TROY
tvl doufám,že jsi celej

[ Link ]
o 04.03.2012, 16:30 | Kamil
četl jsem to na BBC, taky jsem se chtěl zeptat. Snad jsi ok.
o 04.03.2012, 22:52 | Smrada (M)
Taky me hned CV napadnul, kdyz jsem to odpo cetl
o 05.03.2012, 08:23 | Kicina
Cervin by měl být v DRCu a bouchalo to v Braza v Kongu, tak by měl být ok. Držím palec
o 05.03.2012, 08:31 | CervinVega
To je nejakych 1600km daleko, jsem v pohode, ale nase doktorka je tam, tak si to asi uziva. Akorat makame na baraku, pak hodim par pics.
o 05.03.2012, 08:38 | Kicina
Kluci z Dlavaku jsou tam, ale naštěstí jsou v poho
o 05.03.2012, 08:38 | shamania
CervinVega: a jak se vlastne mistnaci chovaj k turistum respektive k tvemu vsudypritomnemu fotaku?

BTW: mohlo by zajimat :) [ Link ]
o 05.03.2012, 15:26 | CervinVega
dlabane lodky zn. Jen na ryby, prevazet s nima matros je vysokej level, ten se na "univerzite" neuci (nejchytrejsi reditel te mistni vymyslel, ze od kazdeho zaka vybere po 10$ dolarech, opakovane, aby mohl koupit PCka do trid a byli jako v US-kdyz nejde proud... kdyz mel 17tis$ tak rekl, ze nic nema, ulice ze zaplnily nastvanyma detma a rodicema a to bylo cele, soudruh reditel zmizel nekam pryc)...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 05.03.2012, 15:30 | CervinVega
momentka domu, ma peknou zahradu s mango- a lemon-tree, mrize kolem dokola na vsech oknech, tak se dobre spi i s vedomim, ze ti dva lemplove ze "sekuryte" venku chrapou nejspis taky :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 05.03.2012, 15:36 | CervinVega
prima kolega z Indie, ITak, na pozadi shop se vsim a nicim (China low grade=tragedie)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 05.03.2012, 15:46 | CervinVega
a pro vsechny, co chteli videt nejakou stetku... delat s ni je vskutku pozitek, po chvilce je cela zvlhla a chlupy z ni jen lezou... na fotce je ZCELA pred pouzitim... veskere armatury, ruzne zamky a pod, radost pouzivat, bud to umre hned nebo to prudi trvale do rozbiti...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 05.03.2012, 15:49 | luda551
to vypadá fakt jak chupy od štetky :D
o 06.03.2012, 11:06 | CervinVega
papa obrousil stul a touhle luxusni stetkou jsem ho natrel necim, co pripominalo lak, smrdi jeste ted a zasychalo cely den... je fajn, konecne rano sednout na verandu s cajem a poslouchat rev ptaku a malych decek :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 06.03.2012, 18:17 | DaveX
Zajímavé počtení a super report :)

Klobouk dolů, já bych to tam asi nevydržel ;)
o 09.03.2012, 10:48 | CervinVega
01.03.2012, 11:36 | CervinVega
"kolega z vychodu"

pribeh ma pokracovani :-) Rusak prekecal stewarda (Uk), ktery vlezl do zavazadlaku a vyhrabal flasku, pak s kamaradem zacli pit, ale "malinko" rozlili, protoze ta krabice zrovna startovala... takze smrad po celem letadle, co-pilot se sel podivat co se deje... na dalsim letisti kvuli tech poruse museli zustat delsi dobu, takze uz radne ozraty je nechtel kanadskej steward pustit na palubu, rusak se ho ptal, proc ma nausnice v usich, jestli je homo, proc vypada jak cinan, kdyz je kanadan... :-)
nasledovalo hlaseni na predchozi letiste, ale tam sedi zas Ukacko, takze Ru-Uk kolecko se uzavrelo a nestastnej kanadskocinskej? je nechal nastoupit...
o 09.03.2012, 11:22 | Daryl (A)
LOL :) mate tam teda veselo :)
o 09.03.2012, 18:10 | darkbug
zahradka jak z pohadky :)
o 10.03.2012, 07:48 | CervinVega
zadek zahrady s kubikovou nadrzi na vodu, papayou v popredi, citronovnik okolo...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 10.03.2012, 07:49 | CervinVega
zajimava kytka

foto k příspěvku  od CervinVega

o 10.03.2012, 07:51 | CervinVega
jedna z mala kratochvil, jeste tu je terc, ale nekdo ukradl sipky, budu muset privezt, hazet hrebikama na klaciku se mi nechce :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 10.03.2012, 08:01 | CervinVega
mistni love (konzsky frank, 1$=cca 930 kf, pro jednoduchost 1000kf=20CZK), ty hezke v serii jsou tady scifi (vyplaceni jsme v 100$ bankovkach, ktere pak pochopitelne nikdo nechce a je to vzdy boj je udat), realne dostanete to napravo (smrdi jak z zumpy, jsou potazeny necim patlavym, nevim co s nima delaji, nektere vypadaji jeste mnohem hur, roztrhane, poslepovane, orvane rohy)... 500 je nejvyssi bankovka, mistnaci pouzivaji 50ky, takze koupit treba prasek na prani (8000kf) vyzaduje uz pomalu tasku na penize a pul hodky pocitani (to jim vazne nejde, obcas jim to musim spocitat, pokud nemaji kalkulacku, masox...)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 10.03.2012, 10:18 | Pajk
Pěkná série. :)
o 10.03.2012, 11:00 | Mr.Scully
Takže nejvyšší bankovka je vlastně desetikoruna a v reálu se používají korunové, když to tak převedu? No tak to je hustý. Zajímalo by mě, jak se kupuje auto v cash.
o 10.03.2012, 12:29 | Daryl (A)
Scully: tatra s navesem :)
o 10.03.2012, 14:52 | TROY
maj tam platit timhle ))))

foto k příspěvku  od TROY

o 13.03.2012, 15:22 | CervinVega
plosina na tezbu metanu pobliz Gomy, jezero Kivu (pokud pri zemetreseni dojde k uvolneni kapsy CO2=uduseni cca 2 milionu lidi okolo, podobne se odehralo 1986 u jezera Nyos v Kamerunu, cca 1700 lidi, 18mil okolo)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 13.03.2012, 15:26 | CervinVega
o vikendu probehl mensi turnaj ve volejbale, Beninci jsou celkem vysoci a stihli, par jich to hralo na hodne vysoke urovni... do toho tradicni bubny a mlaceni do zeleza, z 20m to bylo ok :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 13.03.2012, 15:27 | TROY
Mahuku ;)
o 13.03.2012, 15:28 | CervinVega
zadek kuchyne se "sporakem" :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 13.03.2012, 15:33 | CervinVega
roztomile decko :-) na tu plaz chodi spis movitejsi, decka jsou jak ze zurnalu, ale i normal lidi se snazi (treba nas papa sekurytak-mladsi nez ja, nam dosel ukazat svoje tusim 5te decko i s mama, pohoda i na nas standard), ve vesnicich je zas videt decka tlamou ryjici hlinu, nahe ci v roztrhanych hadrech...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 13.03.2012, 15:37 | CervinVega
spolubydlici z Indie, udajne doma nikdy nic nevzal do ruky v kuchyni, ale tady vali neskutecne, ruzne druhy koreni, ingredienci, nakupy zmaknute do detailu :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 13.03.2012, 15:40 | CervinVega
velkej tipek v popredi je zlej, absolutne bez sance ho kdokoliv blokovat, dobihal vse, smece tak uskocit, klobouk dolu...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 13.03.2012, 15:47 | Mr.Scully
A jak probíhá spřátelení s místními ženami, dá se najít nějaká nenakažená nebo je celoroční celibát? ;-)
o 13.03.2012, 15:48 | Tendr
Dobrá otázka :)
o 13.03.2012, 18:57 | kozlustechnykus
Sexualni ehm, nedostatek asi resi focenim a pomlouvanim tamnich obcanu:)
o 13.03.2012, 19:05 | Lucni.konik
"trojka" každej večer :-)))) Pravá a Levá :-))))
o 13.03.2012, 21:29 | Mr.Scully
Aby to nebylo jak v base. Podívejte se, jak se fotograf nápadně zaměřuje na toho vysokého černocha v bílém tričku :-)
o 13.03.2012, 22:58 | JA | Upraveno: 2012-03-13 23:00:13
samohana není žádná hanba!! :-)

jinak moc zajímavý...foť a piš
o 14.03.2012, 07:12 | CervinVega
presne tak, muzes mit sex prakticky kdykoliv a s kymkoliv, zalezi na fantazii :-)
jinak bezne 20$, mene smrdici se dozaduji i 50$, zhave jsou udajne asi jako kus dreva, jako bonus pak nasleduje zadost o min 2x tolik, rev a krik, ze je chce dotycnej zabit, pobihani naha pred lidma, obvineni z SEA (sexual exploitation and abuse), okamzity start procesu repatriace do domovske zeme, nasledne az probiha vysetrovani... tolik ve zkratce o mojich "snahach" :-)
jinak jsou tu lidi, kteri soulozi obden, maji stejnou barvu pleti a patrne i podobny vkus, je to verejne tajemstvi, vsichni jsou happy...

jinak mistni musite proste milovat-vcera mi nekdo opet sebral 3 lahve vody (pohoda, neresim, jen mi to prijde zvlastni), pri otaceni u trznice do me malem narval tak v 40ti tipek na motorce, ktery se dival o 180st jinam (jet na trznici je fakt zkouska nervu, total chaos, nikdo nebyl v autoskole, jezdi nepredvidatelne), do toho mi remcal mistni z kanclu, ze ho musim vozit domu(coz je blbost, bere prachy na dopravu od UN), hadka jak s debilem+lhani do tvare... rano kolega zjistil, ze odpoledne chytri mistni spolupracovnici prorazili asi posledni funkcni tlumic, takze cesta pripominala klip od Kriss Kross - Jump... kdyby jste nekde videli prodavat vyrobek s logem "Proved by UN local staff in DRC" kupte si jej, musi prezit cokoliv...
o 14.03.2012, 15:11 | H-Honza (M)
Proved by UN local staff in DRC aneb co je vic nez OEM :O)
o 15.03.2012, 14:09 | CervinVega
dalsi z mnoha trznic, kousek nad mestem

foto k příspěvku  od CervinVega

o 15.03.2012, 14:13 | CervinVega
drevene uhli (makala) se prodava vyskladane do malych pagodek (nechapu proc, ale vypada to zajimave) nebo v pytlich (cca 400Kc), sranda na tom varit, kdyz se rozbesni foukani, muzu tavit zelezo

foto k příspěvku  od CervinVega

o 15.03.2012, 14:17 | CervinVega
benzinka

foto k příspěvku  od CervinVega

o 15.03.2012, 14:22 | CervinVega
zajimavy strom

foto k příspěvku  od CervinVega

o 15.03.2012, 14:25 | CervinVega
odtok z jezera Tanganika uprostred mesta, lide tam chodi prat, myt se i brat vodu... 50m dal je regulerni skladka z trznice, omladina tam meje motorky... udelam lepsi fotku, je to masox...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 09:59 | CervinVega
kamarad z odminovaci svedske firmy mi nahral par fotek z okoli Kabalo (opravdova dira)... kopacak=zaruka usmevu

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:00 | CervinVega
odminovacka v akci

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:01 | CervinVega
trocha materialu

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:03 | CervinVega
stavba mostu

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:04 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:06 | CervinVega
cca kilak dlouhej most, pry nic moc na nem potkat vlak (nastesti je ta sance skoro nulova)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:08 | CervinVega
obcas to nevyjde, zrovna jim vezli zasoby...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:11 | CervinVega
pohled z auta na cestu... docela radost ridit, jezdim jen +/- 30km tady kolem mesta, tihle borci davaj 300-450km bezne, ulet, neumim si to predstavit, nervy jak vazaci draty...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:13 | CervinVega
jedno z mnoha zapadnuti :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:14 | CervinVega
jejich kemp

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:16 | choze
No opět mazec...
o 17.03.2012, 10:16 | CervinVega
ubytovani...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:19 | CervinVega
pouzivaji vycvicene psy na hledani vybusnin, jeden je jak Rex, chytrej jak opice

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:22 | CervinVega
zviratko :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:25 | CervinVega
dalsi...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:29 | CervinVega
spousta pritulnych stvoreni, cekajici na kousek muzungu... komaru pry neuveritelne mnozstvi, jsou v okoli baziny

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:31 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:34 | Kamil
prostě mazec. Asi nejzajímavější topic na tomhle fóru, fakt mi to baví číst. Díky za to!!!
o 17.03.2012, 10:35 | CervinVega
minuly tyden jsem se ohnal po necem u hlavy a pozde zjistil, ze to byla cerna vosa, nastesti me pichla jen "letmo", tak to bolelo snesitelne, jinak je to pry zazitek :-) nemocnice v Kabalo, dekuju, ze jsem v Kalemie

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:42 | CervinVega
treba v kafeterii mame stojan s barel vodou, stoji na nem sklenicka... kazdej ne-muzungu pije z te jedne sklenicky... kolega se jim to snazil nekolikrat vysvetlit, ze ji maji dat na bar a vzit si cistou... vubec nechapali proc... nakonec to jeden vyresil, ze spinavou dal na regal k cistym, aby byl kolegacek spokojenej:-))

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:43 | CervinVega
lepe se nezranit...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:44 | CervinVega
porodnice

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:46 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:47 | CervinVega
ale decka jsou super :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:49 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:51 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 10:53 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 11:01 | CervinVega
kýlu jsem už viděl několikrát, smutné

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 11:04 | CervinVega
doprava se muze hodne lisit

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 11:06 | CervinVega
pokracovani priste, jdu kombinovat sex a cestovani (fuck-off z kanclu) :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 17.03.2012, 16:59 | Rudi
nemocnice masakr a ten prut na Toyotě taky, asi aby chytli všude nějakej signál?
o 17.03.2012, 17:28 | lukee_cz
nemocnice fakt sila, o takovy zazitek bych opravdu moc nestal
Rudi: treba to ma proto, kdyby zapadl "trosku" vic, at ho vidi kde je :D
o 17.03.2012, 17:38 | Ghofig
on to ma asi hlavne proto, aby ta antena prezila, kdyz se brodi tim pralesem o par fotek nahoru :)
o 17.03.2012, 19:56 | Sau
Néni to sice Kongo, ale dovolím si sem taky nahrát pár fotek z Afriky, konkrétně z Jihoafrické republiky. Obdobné mně čas od času pošle známý, co tam od '68 roku 40 roků žil. Vzdal to. Tyto fotky sů z 50-70 let, Durban, snad aj Kapské město.

foto k příspěvku  od Sau

o 17.03.2012, 19:56 | Sau | Upraveno: 2012-03-17 20:02:30
No a tyto ze sůčasnosti, ty samé místa.

K té úplně poslední fotce - je z Durbanu, po víkenud bylo na té pláži nalezeno 69 ztracených dětí, 31 jich svoje rodiče prý dodnes nenašlo. Stejně tak sa tam našlo 9 utopených lidí, po kterých ale nikdo z rodiny či příbuzných nevyhlásil pátrání, asi nikomu nechybí.

foto k příspěvku  od Sau

o 17.03.2012, 20:00 | TT
Masakr, jak nějaká invaze...
o 19.03.2012, 06:53 | CervinVega
jj, takhle vypada konec rasismu...
o 19.03.2012, 07:08 | Only_One
NEUVĚŘITELNÉ....
o 19.03.2012, 07:30 | CervinVega
baziny kolem, generator malarie... zrovna je destiva sezona, kdyz sprchne jen rano, udela se dusno a je na padnuti, dneska prsi od 6ti fest, je chladno a ulice bez lidi (oblibeny trik je stat u kaluze a chtit po UN aute prachy za "znicene" hadry)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 07:33 | CervinVega
na hlave se nosi vse, od motyky po kus stromu, barely s vodou privazane pres celo, cesto decko kolem pasu...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 07:41 | CervinVega
lidi jsou tu opravdu z celeho sveta, nejvic asi z JAR, Indie, Ruska, Bangladese, Pakistanu... tipek nalevo je ze Spanelska, dela pro Svedskou firmu a mluvi krom esp, fr, svahili a aj... mam problem s antimalarikama, doktori mi tvrdili, at se tim krmim, tady vicemene kazdej rika, ze to odnesou ledviny, jatra a oci...
coz nekteri i muzou prokazat, tak jsem presel na pivo, cesnek a repelenty :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 07:47 | CervinVega
MDŽ v Kabalo...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 07:51 | CervinVega
materska netreba, dite na zada a jedem...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 07:53 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 07:58 | CervinVega
bude velka bum bac...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 08:01 | CervinVega

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.03.2012, 08:52 | Dudelina
Fakt mazec.
Občas přemýšlím, jaký by bylo východisko...asi znovu kolonizovat. Oni sami s tím asi neudělají nikdy nic.
o 19.03.2012, 08:53 | Leveler
Je to mazec. Je mi jich kolikrát líto. Hlavně ty děti:(

Sau:>No to koupání je taky dobrej masakr. To je jak nákej splašenej roj včel.
o 19.03.2012, 14:54 | Sau | Upraveno: 2012-03-19 14:55:06
To je prostě enom pro černochy přirozené chování. Jo, dřív to tam byl ráj na zemi (a to bez přehánění), dnes, no, co dodat, no. Byt tam ten apartheid dodnes, už tam tak 15 roků žiju.
o 19.03.2012, 21:04 | Collin
Sau: Proč to vzdal po 40letech? A pročpak žil zrovna na takovém místě?
o 20.03.2012, 14:54 | Sau
Tak snad vidíš, proč to vzdal... Miliony bubáku všude kam sa podíváš, pro které ale není rok 2012 ale tak 1680, možná.

A žil tam proto, že do toho '94 to bylo jedno z najlepších míst na světě, kdes žit mohl. Pak to začalo jít dost z kopca, ale jelikož tam měl rodinu a podnikání, zostával. Nikdy sem sa ho na detaily odchodu neptal, ale co vím, vrcholem bylo když jim několikrát chtěli vykract barák a pak tam na ulici za bílého dne přepadli a zabili jejich rodinné přátele. Manželka tam pak už odmítala dél žit, tak sa odstěhovali pryč. Podnikání tam eště snad nejaké má, ale už tam nejezdí.
o 23.03.2012, 14:35 | CervinVega
neco ze zivota
-vcera jsem vezl kamarada s malarii do nemocnice, sel rovnou na kapacku, druhej uz tam byl s prujmem
-hrajeme na jednom ze dvou mist beach volejbal (jinde to neni mozne, jednak bezpecnost, druhak proste neni kde, jeste nejsou ve stadiu udelat neco pro lidi nebo vydelavat penize "oklikou"), takze tasky a vse cenne co nejbliz a na ocich, jinak to spolehlive ukradne nekdo z cumilu... pri jakemkoliv naznaku outu nebo nejasnosti, rev a hadky jak v pavilonu opic, dohadovani se o nicem, po 2 hrach hrajou jen opaleny (a to pisu o UN, zapojit do hry mistni, verim, ze je bitka kvuli care)
-delam na letisti, mimo jine odbaveni lidi, maji limit 20+5kg, pripadne 45 kdyz jsou postnuty jinam... bezne mi chodi s 30, 40 i 50ti... skoro vsichni... nestaci rict sorry, mas moc... musite je proste vytlacit, rvat a delat kamennej oblicej, jinak lezou, placaj po zadech, prosi a pod tragikomicky sceny (pritom tahaj jen suseny ryby na prodej, protoze neplati za let)... vcera me rozsekal tipek, kdyz prisel navazno me "pozadat o laskavost", ze ma nadvahu a jak mu muzu "asistovat"... vypadal normalne, tak se ptam kolik kg... 157kg, asi 7 krabic a tasek :-)
-prisel tipek a polozil na vahu laser tiskarnu, proste jen tak, bez obalu, krabice... jak ji mame nahazet do zavazadlaku jen krcil rameny... evidentne ho ani nenapadlo nad tim premyslet...
-spolupracovnik se me pta, jestli si muze vzit izolepu, ze ji potrebuje na balik... druhej den zmizely vsechny ostatni s tim, ze jsem je potreboval ja...
-kdyz necham na stole propisku, zmizi tak do hodiny-dvou, pritom bych to do nikoho z tech lidi nerekl...
-jakejkoliv joula s vyssi hodnosti ocekava, ze mu budou utirat zadek za chuze, pravidla pro nej neexistujou, kdyz ho vracim do reality, je uplne v soku...
par lidi mi uz rikalo, at se na to vykaslu, ze to nema smysl, asi budu muset prepnout do stand-by :-)
-uplne nej jsou africke telenovely, hltaji je slovo od slova, vetsi kraviny jste nevideli, pribeh je naprosto fantasmagorni (bezne nekdo nekoho soulozi typu nevlastni otec dceru ci sestra maleho chlapce, aby to bylo co mozna nejvic sokujici, vzdy je nekdo nachyta), nasleduje rev, hadky, nevim proc jede cast v hrozny Aj a zbytek ve svahili (asi obroda a vyuka naroda), obcas i s titulky, obcas naostro... videl jsem behem obeda uz asi 5 dilu a je to vazne sila, kam se hrabe Tak jde cas nebo Seherezada, mozna tak Startrek riznutej Riskuj za doby Vyskocila by tomu sahal po kotniky :-)

zacina me to tu bavit, opravil jsem si pulku Landcruisera pomoci kablbindru a izolepy, zbavil ho svinstva uvnitr a zakazal na nej sahat... slunicko porad sviti, teplo uz snad vetsi nebude a pristi mesic ma prijit i elektrika :-)
o 23.03.2012, 15:04 | Daryl (A)
ty voe, ty mi davas :)
o 26.03.2012, 12:58 | Sau
Dovolím si přidat eště jedny fota z JAR - bubáci ukradli koleje a výsledek na sebe nenechal dlůho čekat.

foto k příspěvku  od Sau

o 26.03.2012, 13:38 | CervinVega
nastesti tu jeste sberna kovu neni, az to nekdo rozjede, zmizi vsechno behem tydne...
o 18.04.2012, 10:59 | Rudi
už dlouho nic nebylo, nějaký novinky? :-)
o 18.04.2012, 12:33 | CervinVega
tak novinek by par bylo, treba ze posilaji skupinu Milobu do Syrie, nekteri z nich jsou doma na dovolene a myslim, ze budou docela prekvapeni, kam je UN prevelelo :-/ nastesti nikdo z nas 3 Cechu (me na 90% neposlou, nemaj nahradu)...
bezp situace se tu mirne zhorsila, Konzska armada ja nastvana na UN, protoze doslo k nejakemu sumu a maji zato, ze jim nerikaji vsechny info (nedivil bych se, jejich schopnost utajit info je asi jako v Afg army) a oni pak celi utokum Mai-Mai... takze na spolecne akci podpora nula, odpovedi typu-vsechno vite, vsechno mate, nas nepotrebujete...
cca 60km odsud prepadla nejaka bojuvka konvoj a zabili cloveka, prislo mi to jen jako info do te doby, nez jsem zjistil, ze tam byla holka od kamarada (rikala, ze hledali belochy, aby z nich udelali otroky, bezva job :-O )...
odveleli mi spolubydliciho z Paragvaje (vybornej tipek, pilot), tak jsme sepsali mejl, jak je nepostradatelnej pro chod mise zde a personalista na brigade mel velkou radost, ze jej nejaka smucka (ja) upozornuje na nesoulad s SOP, tak mi volal at nejsem smutnej, ze udela jeho best (coz uz vim, ze znamena nic)... tak jsme kolegu alepson na chvili zdrzeli (neletel-malo mist, nasledoval sexy telefonat asi od 3 lidi), tak dneska prisel prikaz ho presunout jako max prioritu :-) napada me, co se stane, kdyz se zitra zrusi let kvuli pocasi, tech zavade...? :-))
elektrika porad nejde, resili jsme zavadu na purifikacni zarizeni na vodu=2 dny total bez vody (prima zkusenost)...

na foto byznys s matracema, asi maji velkou spotrebu, jak delaji nove a nove deti...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.04.2012, 15:04 | CervinVega
je libo nechat opravit elektroniku? hakuna matata, papa... kolega tam nechal opravit generator, nejdriv za 20$, podelalo se za tyden znova, tak ze mu daji novou soucastku za dalsich 20$ (jinymi slovy mu rekli, ze mu prodali prve za 20 jetou), vydrzelo to 2 dny, pak to tam bylo cca 14dni a ze 50$ :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.04.2012, 15:05 | CervinVega
zminena podivna reklama na sul

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.04.2012, 15:09 | CervinVega
tahle vec na nas vybehla, kdyz jsme pokaceli papaya-tree, zilo to uvnitr duteho kmenu (spodni cast je tvrda jako strom, vrchni prechazi do duziny s dutinou uprostred, vyplnene z casti vodou)... co to tam delalo netusim, ale lezlo to jako krab, naprahovalo parat a vubec si myslim, ze mu naporcovani macetou udelalo dobre :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.04.2012, 15:11 | CervinVega
Filipinska vlajka aneb jsme skoro doma

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.04.2012, 15:31 | CervinVega
Filipinci neustale pari, karaoke, jidlo vseho druhu, asi nejlepsi vecery u nich... Ernie, tipek na fotce ma neuveritelnej smysl pro humor, treba jedeme a pta se, proc na nej vsichni papa koukaj (treba protoze nikoho tak velkyho asi nevideli)... aha, protoze jsem si dneska nevzal podprsenku... ti zvrhlici... hej papa (z okna a ve fr), nekoukej na me tak, mam slabost pro cokoladu... apod... :-)))
smula je, ze je ruzne rotujou, tak tenhle tyden jede jinam...
jinej prima tipek sel do Mali (protoze se v Kalemie nudil/mise je tu od 2001, mistni si zacinaji pripadat silny, tak obcas i decka plivou na auto a pod) a tyden nato nam psal, ze lezi v hotelu na zemi a venku je "kulkova sezona", probiha tam mensi puc...
muj kolega z kanclu se rozhodl UN misijni zivot za 2 mesice uzavrit a razi vstric svetlym zitrkum do Kataru, takze tu posloucham, jak se muze na vsechno vy?rat, jak to tam bude prima apod (osobne si myslim, ze tam padne pekne na drzku, kdyz vidim, jak je obcas na prasky tady, protoze ma jit do komerniho prekladiste mezinarodniho letiste jako manazer skladu, takze se nezastavi celej den a ten tam trva bezne 14hod...), nicmene mu to preju a doufam, ze bude spokojenejsi... misto nej mam dostat kolegyni z Nigerie, tak budu doufat v nejlepsi a ocekavat nejhorsi...
no a koncem kvetna jedu na exotickou dovolenou do Cech, tak se patricne tesim na vsechny ty bezne veci, mladou pocinaje, jidlem a ceskym stereotypem konce :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 18.04.2012, 15:33 | FSAL
... naporcovani macetou udelalo dobre :D
o 02.05.2012, 16:31 | CervinVega
nic moc se tu nedeje, posledni tyden:
uprchlo 5 veznu, protoze je nemel kdo hlidat v nemocnici... ve vesnici se svolenim mistnich autorit zabili 59letou zenu, obvinenou z carodejnictvi... na TS kamarada Ivana se zmenila situace pote, co vlada prestala platit vojaky, ti odesli rano a odpoledne uz je vystridala Mai-Mai a na druhem brehu reky jina skupina rebelu... rozumnej kolega rozjebal ozratej auto, kdyz vezl v noci nejaky bubaky domu, skocil pres horizont do tmy a spadnul s autem na bok do strouhy cca 5m pod silnici, podle fotek by to nemel prezit, nestalo se mu vubec nic, druhy den byl v praci...
UNV u nas prestali brat priplatek za hazard, tak asi budeme muset nekoho obetovat :-)
o 03.05.2012, 11:06 | CervinVega
vzkaz ze vcera od Ivana- "Cus Jene, situace se nam zhorsila prave ted jsme pozadali o evakuaci. Tak zatim."

no ja tu taky trpim, foto z nedele :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 03.05.2012, 11:30 | kozlustechnykus
Zazivate tam zajimave casy:)
o 22.10.2012, 11:44 | CervinVega
dalsi cast zde: [ Link ]
o 29.03.2013, 13:18 | macomb | Upraveno: 2013-03-29 13:19:20
Edit: Staré téma :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.8225 sekund.