Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > IT: HELP - MS Outlook 2010 - spatne kodovani prichozich zprav

 o Navštíveno 15312x o
o 04.04.2012, 14:56 | ACEMajky
Ahoj, preinstaloval sem na 30 pocitacich office na verzi 2010 a to vetsinou jako UPGRADE (neodinstaloval starou verzi a pak instalace nove, nybrz sem to nechal na instalatorovy a klepl na upgradovat (on vetsinou sam odinstaloval stare office - 200/2003). Ted se mi na nekterych kompech (asi 5ks) stava, ze nektere e-maily jsou necitelne (prichozi). Nasel sem nastaveni kodovani u odchozi posty, ale u prichozi ne, uzivatele sou nastvani, jelikoz e-maily se skoro nedaji cist (respektive pokazene e-maily, nedela to u vsech)...

Projizdim ruzna fora, nekde na cizim foru sem se docetl, ze mam zmenit kodovani ve vlastnostech PST souboru (nenasel jsem), na vetsine for problem nikdy nikdo nedoresil....

Jedine co me napadlo vytvorit novy PST soubor pod Outlook 2010 a do nej postu presunout a stary smazat, zdali to nepomuze...

Diky za tipy Michal


o 04.04.2012, 15:25 | Ghofig
kodovani u dorucenych se nastavuje tady. ale kazdopadne myslim, ze to jde jednotlive. kde to udelat hromadne netusim. ja 2010ky nainstalil vcera, tak snad nebudu resit neco podobneho :)

foto k příspěvku  od Ghofig

o 04.04.2012, 15:43 | AR
a zkusil si stejny mail otevřít na kompu kde to udajně neblbne? Jestli třeba není jen blbě poslaný mail?
o 04.04.2012, 17:29 | Pekys
taky se mi poslední dobou stává, a je to kodováním zprávy při odeslání. Většinou mi to přišlo z Macu, ale nevím jestli pokaždý.
o 04.04.2012, 17:57 | LordPeytl
Musis vytvorit novy pst, ten stary nema podporu unicode a dela to pak bordel. Viz. [ Link ]
o 04.04.2012, 18:02 | ACEMajky
Tak sem si s tim pred asi 2 hodkama hral, vytvoril novy PST (nabizi mi jednu vychozi variantu a druhou PST verze 97-2002) - nechal sem vychozi

Pri napsani e-mailu s diakritikou ji to v odeslany poste uz rozcubi, zkusil sem v nastaveni odesilanych zprav dat kodovani UTF-8 nepomohlo, zkusil sem vse mozny, nic nepomohlo . jen UTF-7 (ale tam zmeni formatovani textu na prosty text a roztahne radkovani)

AR - jenze jak ho otevrit na jinym kompu, kdyz ho preposlu, tak se zmeni jeho kodovani, podle kodovani pri odesilani (jinak jedna pani preposlala e-mail na jine PC a bylo to uplne stejny - ale to podle me nepomuze).

Pokud vlezu do schranky pres webmail (jedou pres pipni.cz - kde je teda ted problem s odesilanou postou - obcas maji e-maily zpozdeni,a le to bude asi cenou zakladni sluzby), tak pres webovy rozhrani jsou e-maily v pohode citelny)

LordPeytl - prave nevim, jestli jen vytvorit novy PST a pretahnout do nej postu, nebo jeste nekde na nem nastavit kodovani - zkousel sem ho vytvorit, zmenit ho na vychozi, zmenit uloziste, sam ze staryho souboru postu do nej prekopiroval, ale co se odesilane posty tyce, tak to nepomohlo, uvidime jak s dorucenou, az jim nekdo posle nekdo problemovy e-mail
o 04.04.2012, 21:47 | ACEMajky
Ghofig - co to je za funkci co si dal na tom obrazku, ja to v outlooku 2010 nemam

jeste dodam ze ty outlooky jedou pres POP3/SMTP
o 05.04.2012, 09:16 | AR
žeby při stáhnutí pošty z účtu ji nechat na serveru a stáhnout ji i na druhem pc? co?
o 05.04.2012, 09:33 | ACEMajky
Sorry, sem blbej
o 06.04.2012, 08:01 | ACEMajky
Takze vcera sme udelal test - na PC, kde nikdy office nebyly sem je instalnul, nakonfiguroval ucet a vse beha, cili jak psal a jak sem cetl na webu, tak problem s posporou starych PST souboru pri upgrade na new office 2010 - ale proc nepomohlo zalozeni noveho uloziste, nevim, takze ted to musim rozchodit - cili asi vse z outlooku odstranim a zalozim novy PST, stary nebudu pripojovat a uvidime, max reinstalnu office
o 06.04.2012, 08:11 | LordPeytl
ACEMajky: import stare posty by mel zabrat. Ale ne kopirovani mezi PSTckama, ale ten stary zavreny a pres menu Soubor - Otevrit - Import/Export.
o 06.04.2012, 08:16 | ACEMajky
jj, to bude ten problem, ja udelal new PST a pak pripojil stare PST a pretahnul (drag and drop) starou postu do noveho souboru, dik za tip
o 11.04.2012, 17:07 | ACEMajky
Tak ja uz nevim, kdyz sem na cisty PC instalnul office 2010 je vse OK (na onom uctu co ma problemy)

kdyz na PC, kde to zlobi odeberu uloziste (jako ze uplne odebrat nejde, jelikoz aspon jedno tam musi byt - cili sem vytvori nove a stare smazal, tak po spusteni outlooku to opet blbne - uz pri odesilani to pise paznaky

zkousel sem menit kodovani, jedine ktere je trochu funkcni je Unicode (UTF-7), ale to rozhodi formatovani textu (radkovani a tak - je to jako RTF, bez jakyhokoli formatovani)

Pak sem zkusil odinstalovat outlook a znova instalnout, nepomohlo, pamatuje si nastaveni, ted sem odinstalnul cely office, tak uvidim, ale moc tomu neverim

Jinak je to spojeni Win7 a office 2010

Na jinem PC, kde bylo vse OK po upgrade to ted zacalo zlobit, jinde kde to po upgrade zlobylo, tak druhy den zacalo slapat tak jak ma...

Ja uz nevim
o 11.04.2012, 17:14 | ACEMajky
tak reinstalace celych office snad pomohla
o 11.04.2012, 22:39 | ACEMajky
Takze nakonec za vse muze ESEt nod antivirus a jeho upgrade z verze 4 na verzi 5

po odinstalovani esetu je vse OK. Po opetovne instalaci 5ky vse opet funguje OK (posta fachci cesky)
o 11.04.2012, 23:00 | Pekys
thumbs up!
u mě to bude stejný problém, jen jsem tomu nevěnoval takovou pozornost. Díky za zjištění.
o 11.04.2012, 23:03 | ACEMajky
psal sem do ESETu, sem zvedavej, zdali se k tomu vyjadri, za 1,5 mam prodluzovat licensi na skoro 40 stroju
o 11.04.2012, 23:11 | Pekys
s Esetem mám dobrý zkušenosti, vždycky mi odpověděli, případně i s návodem jak na konkrétní problém.
o 12.04.2012, 07:27 | ACEMajky
Taknic se nevyresilo, dnes rano to lidem opet cubi postu - cili odinstalace ESETu to zatim musi zachranit....
o 12.04.2012, 11:46 | ACEMajky
Vyjadreni z ESET:

Dobrý den,

momentálně evidujeme bug v ESET Smart Security verze 5 v doplňku pro Outlook 2010, kdy při odesílání zprávy s diakritikou je text zkonvertován z Unicode na ANSI kódování. Prozatím pomůže tento postup:

V detailním nastavení - v hlavním okně ESET Smart Security, stiskněte klávesu "F5" – na záložce "Web a mail" -> "Ochrana poštovních klientů" u upozornění pro odchozí zprávy zadat volbu "Přidávat jen do infikovaných zpráv". Potvrďte kliknutím na "OK".

Zprávy budou i nadále kontrolovány, pouze nebude do nich přidáno upozornění o provedené kontrole.


Pozn.: ESET Smart Security verze 5 je pouze ve verzi pro domácnosti, která oproti verzi Business Edition postrádá vzdálenou správu a možnost stahovat aktualizace z lokálního mirror.



S pozdravem
o 12.04.2012, 13:20 | Pekys
tak koukám že v práci mám ještě Eset SS 4, ale problém s diakritikou v MS Outlook 2010 mam taky.
Ani tam tu volbu kterou uvadeji nemam.

Dej vedet az to vyzkousis, jestli pomohlo nebo ne.
o 12.04.2012, 13:39 | ACEMajky
Jelikoz ty kompy jsou v druhem zamestnani, tak to testuju nadalku. Zatim to vypada tak, ez po odinstalovanei 5ky je vse OK, po intalaci 4ky se to zatim zda byt taky OK, v pondeli se tam dostanu osobne a tak instalnu 5ku a povypinam ty problemovy veci (na dalku nemuzu 5ku instalovat - integrovanej FW v 5ce me odkrouhne vzdalenou spravu)
o 16.04.2012, 22:39 | Mr.Scully
Co se myslí tím přesunutím do nového profilu? Nemám Outlook, ale zítra to budu bastlit kamarádce (které taky blbne diakritika), tak se ptám předem :-) Vytvořit novej prázdnej PST profil někde v adresáři je věc jedna, ale jak tam přesunout maily? A je třeba zálohovat nastavení účtů?
o 17.04.2012, 09:31 | ACEMajky
Nesmis je presunout DRAG and DROP - ale naimportovat
o 17.04.2012, 09:59 | Mr.Scully
Mně spíš šlo o ty profily, ale teď koukám, že ty jsou někde v Ovládacích panelech, alespoň v sedmičkách ano.
o 17.04.2012, 10:17 | ACEMajky
ovladaci panely/posta
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3245 sekund.