Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > špatné ref. : RGF aneb o sedmičku jsem chudší

 o Navštíveno 14485x o
o 03.09.2012, 08:43 | M.a.R.i | Upraveno: 2012-09-03 08:48:15
Tak jsem se po dlouhý době zase spálil, škoda, že tady na fóru a stálo mě to sedmičku...

Tenhle rok v lednu jsem se rozhod, že si pořídím novej tel. Chtěl jsem Samsung S2. Všiml jsem si, že zde na fóru nový člen prodává Iphone 4 a Galaxy2 za hezký peníze. Tvrdil,že jsou přitáhlý z Německa jako dotovaný. Obeslal jsem pár lidí, kteří si od něj tel již koupili a všichni byli spokojení, tak jsem měl slabost a RGF zavolal. V tu dobu měl inzerát na starší SE Xperii mini pro (za 3k) a Iphone4. Řekl mi, že má i SII, ať mu prachy pošlu telegraficky poštou a hned telefon pošle. Takže jsem mu blbec poslal s jistou nervozitou sedmičku a očekával balíček. Ten nakonec dorazil, ale k mému překvapení v něm byla Xperii mini pro. Samozřejmě jsem mu hned volal, velice se omlouval s tím, že to přítelkyně popletla. Za pár dní volal s tím, že člověk, kterýmu místo xperie přišla S2 dělá mrtvýho brouka, takže ať vydržím než něco přitáhne. Od té doby 2x týdně sms, volání atd a stále nový a nový výmluvy. Kdo se spálil tak to zná, nejdřív prý v Německu nebyl, pak že nic nepřivezl, pak asi 10x telefon odeslal a asi 100x odeslal peníze, ale ani jedno do dneška nedorazilo. Po cca 1měsíčním čekání mi nabídnul, že mi xperii nechá jako revanž za čekání a pošle sedmičku.
Jelikož je to už 7 měsíců, tak mi došla trpělivost a myslím, že jsem jí měl hodně velkou. Každej se může dostat do sraček, ale neměl snahu mi poslat aspoň debilní pětikilo.

Zatím nebudu zveřejňovat adresu. Akorát prozradím, že je z Mostu Třeba mi někdo pomůže a nebo třeba čirým zázrakem peníze přijdou. Mám schovanou složenku, balík co dorazil, sms a emailovou konverzaci,z kterých je jasně vidět, že mi prostě dluží sedmičku.
Možná jsem naivní, ale chci to nejdřív řešit legální cestou, pokud to nepůjde tak nabízím půlku z dlužné částky, tomu, kdo mi peníze pomůže dostat nazpátek.

Kontakt na mě:
737a510b283dd
lukasmarinov(zavináč)seznam(tečka)cz


o 03.09.2012, 08:47 | tappaja
Tak s RGF mam taky spatnou zkusenost, pred nejakou dobou prodaval televizi, vse domluveno, hodina setkani a misto domluveno, uz uz sem tam posilal kamose z Lovosic s prachama a on mi na posledni chvili rek, ze ji prodal?? Takze timto u me skoncil a jak vidim, nahoda to nebyla.
o 03.09.2012, 08:49 | Vencaf
mám pocit, že je to nějakej cikán, takže se tohle dalo očekávat..
o 03.09.2012, 08:51 | tappaja
Myslim, ze bulhar nebo tak neco...
o 03.09.2012, 09:19 | M.a.R.i
jj, původem Bulhar. Shodou okolností můj děda je taky Bulhar :)
o 03.09.2012, 09:26 | muSlim
2 tappaja: dyť píše, cikán... :-)))
o 03.09.2012, 09:36 | LukeFab
Tak tu někdo už založte tema blacklist a mate to
o 03.09.2012, 10:16 | tappaja
Mno, dej vsechnu korespondenci dohromady, skoda je nad 5tis a sup s tim na policajty. Pred tim posledni SMS, bud anebo...
o 07.09.2012, 16:06 | M.a.R.i
Takže PODVODNÍK A ZLODĚJ:

Adresa na balíku:
Roman Frencl
TŘ. Budovatelů 2390/40
MOST
434 01

ještě kouknu na adresu na složence, ale myslím, že byla stejná.

telefon: 737402989
telefon: 607450632 - to už je nedostupné
email: rgf@email.cz

profil autohificlub:
[ Link ]


o 07.09.2012, 16:09 | M.a.R.i
a ještě jednou se připomínám než to začnu řešit s policajtama, pokud někdo ty peníze z něj dostane, tak půlka (3500Kč) je jeho
o 07.09.2012, 16:32 | M.a.R.i | Upraveno: 2012-09-07 16:32:24
Nebo kdyby se alespoň našel někdo ochotný z Mostu, kdo by k němu zajel, třeba bydlí u rodičů a jenom předat vzkaz, že mi dluží sedmičku. Možná by to pomohlo.
o 07.09.2012, 17:43 | cezetko
Viděls jsem ho kdysi naživo v jeho "vytuněným autě". Byl známý i na jiném fóru. Typickej cikán z Mostu. Hodně štěstí.
o 07.09.2012, 19:04 | HIGHTOWER
tappaja, M.a.R.i: tohle je občanskosprávní věc, policie tě pošle k právníkovi a řešit to soudem... Musel bys sehnat x dalších lidí, které takto podvrhl a i tak by dokazování v trestním řízení bylo těžké...

7 měsíců, tohle bych nechal max. 1-2, tel. mohl sehnat tady někde v ČR za tu 7 by se dalo...
o 07.09.2012, 20:04 | Mr.Scully
No je to podle mě podvod, ale muselo by se prokázat, že to udělal schválně. Jinak je to fakt asi občanskoprávní věc.

Já teď podával podobné trestní oznámení, ale nedělám si iluze. Bylo to spíš z principu.
o 07.09.2012, 22:24 | Transportérák
Se divím, že vůbec někomu něco poslal...Viz. tabulka:

[ Link ]
o 07.09.2012, 22:34 | HIGHTOWER | Upraveno: 2012-09-07 22:35:59
[ Link ]
[ Link ]
PAN GOOGLE!!! :-) [ Link ] Umí!
o 07.09.2012, 22:53 | Proffesor_W
hele složený to má ale echtovně morgoš
o 07.09.2012, 22:58 | HIGHTOWER
cinknul bych mu na inz. ohledně auta a hnedka ho máš v rukou... ale myslím, že teď bude v pasti až až...
o 27.09.2012, 10:26 | M.a.R.i
Díky za snahu, ten inzerát jsem taky našel a volal jsem mu. Prej mi prachy pošle až prodá auto :D

Jinak koukal jsem na složenku a je to stejná adresa jako ta, že který přišel balík.

Transporterák: jj, něco s exekucema jsem našel. Bude to nějakej jeho příbuznej
o 23.02.2016, 12:35 | Kamil07
V dnesni dobe se cizim nic neplati predem.
o 23.02.2016, 12:49 | MoHu
Chtěla jsem zaslat na dobírku..vyšlo by to podobně, pokud bych přebrala balíček zaplatila bych a byla bych na tom stejně. Platím platby několik let předem a toto se mi nestalo. Nedá se o starost, stres a řešení více..
Určitě to tak nenechám.
Vše na policii mám nachystáno a jsem poinformovaná.
o 23.02.2016, 13:22 | Kamil07
Jenze jestli je to nejaky zadluzeny cigos, tak z nej nikdo ty penize nevytahne.
Skoda, ze nase zakony stoji za hovno, zadluzeni by si meli v base dluhy odmakat a byl by klid.
Jenze proti tomu by zase protestovala posrana EU, ze je to nelidske atd.
o 23.02.2016, 13:24 | HIGHTOWER
A pak že jen starý lidi jsou hloupý a nechají se okrást šmejdama...
o 23.02.2016, 13:29 | Kamil07
Lidi proste slysi na dobrou cenu.
o 23.02.2016, 13:32 | Kamil07
Jinak dobirka je urcite lepsi, policisté mohou vyzvat poštu k vydání peněz, které adresát za dobírku zaplatil a následně je dostane zpět.
o 23.02.2016, 13:46 | M.a.R.i | Upraveno: 2016-02-23 13:49:41
Kamil07: To mu s dobrrkou se mi nechce verit protoze nez policie zareaguje, tak uz penize bude mit davno u sebe.

Jinak pristup policie k temto vecem docela tristni, cca pred 15lety mi prislo za 2500 na dobirku kus cihly misto telefonu. A PCR se mi vysmala,ze jsem hloupej, ze kupuju neco z internetu a dobre mi tak ( ....a ja myslel, ze jsme v 21.stoleti...).

Jinak preji pani hodne stesti a snad uspeje, budu ji a PCR v maximalni mozne mire napomocen.

HIGHTOWER: Zrovna od Tebe me takova reakce prekvapuje. Kdysi jsme spolu resili predvadecky a vlastne jsem byl pote jeden z iniciatoru diky kterym odstartovala afera "Smejdi". Pristup typu, ze kdyz clovek je duverivej a poctivej, tak si za to muze sam me docela stve. Nebo kdyz nekdo vyuzije neci neznalost (napr.ceny starsich telefonu apod). Tim nazorem dotycny vlastne schvaluje zlodejny a bere to jako samozrejmost....
A honor za 6.5k neni zas takovy terno a neprijde mi ta cena podezrela..
o 23.02.2016, 13:51 | Kamil07 | Upraveno: 2016-02-23 13:54:59
[ Link ] Nevim, bylo to vyjadreni nejakeho tiskoveho mluvciho, tak snad je to pravda.

Maji takovym curackum sekat ruce a alespon by vsichni vedeli co je zac.
Nebo vytetovat na celo zlodej/podvodnik a zakaz noseni cepky.
o 23.02.2016, 14:07 | HIGHTOWER | Upraveno: 2016-02-23 14:10:09
M.a.R.i
To bylo jen takové, že pořád lidi pod 40 říkají, jak jsou starý lidi blbý, že o tom se pořád píše, ukazuje a že oni by nenaletěli a pak naletí na tohle - 5 tis., pak o 1500 víc, že má exekuce, že nemá ani na poštu, umírající matka, umírající on, pošlu PPL, pošle poštou, odvolávání se na kamaráda atd.? Sorry, ale pokud jsou starý lidi důvěřivý, tak tohle je co? Tohle mi už přijde jako prostě rovnou darování peněz... Tak jsem to myslel a je vidět, že je jedno, kolik člověku je, naletí i tak. U starších je to ale prostě tím, jak jsou sami, vyčleněni ze společnosti, bohužel, akce pro důchodce, co se dělávali na vesnicích, městech, téměř žádné, prostě se jen řekne - důchodci, co s nima? Tam se u některých právě není čemu divit zase tolik, ale u těhotné čekající dítě, hlídající si každou korunu a pak takto "vyhodit" tolik peněz?

Podobně jako "NECHCI SLEVU ZADARMO"

Nemluvím o ceně tel., nevím, nekoukal jsem, kolik kde stojí atd., jen o tom, že tam byly hned ze začátku takové výmluvy, jednání a i přesto, že tomu moc nevěřila, tak stejně tomu šmejdovi dala šanci a otom to je...

Příklad u mě - objednal jsem si silentbloky, přišly, nezdála se mi polovina jich (odpovídaly fake výrobkům), začal jsem hned zjišťovat co a jak, kontaktoval i přímo výrobce v Německu s fotkami, hnedka jsem odstoupil od smlouvy a že chci vrátit peníze. A to šlo o řádově nějakých 1200 Kč. Vyřešil jsem to a vše v pořádku. Prostě člověk musí věřit a spoléhat na sebe a jednat a nečekat, jak to samo dopadne :-(

Mě v balíku přijít cihla, svěrák, cokoli, nečekám na nic a hnedka oznamuji na poště, PPL, pak hned na PČR a na odesílatele i snad kašlu a s ním to neřeším, ať vysvětluje on... Ale asi to bude tím, že lidem nějak moc nevěřím a pak profesionální deformace... Já si i eshop kontroluju, čtu poctivě obchodní podmínky atd., jaké má reference, klidně se i poptám někoho na zkušenosti...
o 23.02.2016, 14:28 | Mr.Scully
Já naopak považuju platbu předem za naprosto automatickou (já třeba na dobírku zásadně neposílám, jsou to akorát starosti navíc), ale člověk musí být soudný a nějak si to hlídat... nedávno jsem si kupoval starší mobil, paní vypadala ochotně, nic jsem teda o ní nikde nedohledal, což je vždycky divný (dneska má každej x profilů), číslo neznámý, ale vypadala a jednala spolehlivě... až do tý doby, než jsem ji požádal o číslo účtu a poslala mi číslo, který jsem si vygoogloval, že je anonymní Blesk předplacenka... tak to jsem se jí vysmál.

Bohužel dokud budou Blesk a Česká spořitelna nabízet naprosto anonymní účty, kde si kartu koupíš někde v trafice, tak podvody budou jen kvést.
o 23.02.2016, 14:33 | Kamil07
Anonymni ucet u CS? To se mi nejak nezda.
o 23.02.2016, 16:44 | Mr.Scully
Myšleno je to asi tak, že ty Blesk předplacenky jsou od ČS, aspoň pokud vím. Před měsícem jsem byl na večeři s jedním analytikem z ČS a ten hrozně nadával, že je ČS jediná banka, která umožňuje takto podvody.
o 23.02.2016, 16:57 | Zdeny60
Sorry.
Můj názor na toto - citace z textu:
"Pokud někomu přijde fajn okrádat těhotnou ženu, která marodí a odešel jí mobil a nový nemá ani peníze na něho jsou fuč a setří na výbavičku, tak je to to nejubožejší co může být."

je ten, že pokud jsem ve výše uvedené situaci a mobil v dnešní době opravdu potřebuji, tak jdu a koupím si v kamenném bazaru starý krám, co se z/na něj lze dovolat za pětikilo a nehoním vodu s smartfounem za 7 litrů. Buď mám a za 5 si koupím smartfoun novej - což - jak víme, jde a nebo nemám, a pak se spokojím za 3-5kil se starým LG či Nokií.

Ale bordel to je, to nepopírám.Dotyčného je třeba vyhledat a domluvit mu. Ale na PČR bych v tomto neposléhal.
o 23.02.2016, 17:30 | CRK
Zdeny60: to je zas blábol s tím, co si má kupovat za mobil...

Jinak já jsem od toho Bulhara mobil taky kupoval a rovnou jsem mu řekl, ať ho přiveze a on mi ho přivezl :D
o 23.02.2016, 17:51 | JA
dobrej svěrák...
o 23.02.2016, 20:58 | mrazik
A v takovy hezky krabicce
o 24.02.2016, 08:34 | M.a.R.i
HIGHTOWER: OK, blbe jsem to z tveho predchoziho prispevku pochopil :).
o 24.02.2016, 11:35 | MoHu
Chtěla jsem pomoct panu Lukášovi a díky za jeho ochotu.
Případ si řeším sama. Účel tohoto vložení byl jen pomoct i ostatním, aby nenaletěli a dále nebyli okrádání další.
S někým mohu souhlasit s někým méně, ono se to vždy dobře kecá po boji, věděla jsem, že je to špatně, ale platba byla již v rychlosti odeslána..
Vidím, že i na jiném fóru se to vymklo kontrole a člověk si jen čte blbé keci o těhotné, která má na tak drahý mobil atd. Nikdo nic neví a soudí.
Tel. jsem koupila manželovi, který si ho zaslouží a využije i jeho funkce atd. já takový mobil nepotřebuji.. měla jsem odloženo na tel., ale teď není ani jedno, ale už si to pozitivně řeším sama.
Takže díky, do budoucna jsem určitě poučená a žádných fór se raději zůčastňovat nebudu není to nic pro mě.
Paně Lukáši díky moc a ať se Vám daří.
o 25.02.2016, 21:30 | Rajdlos
Roman Frencl. Nechci nic říkat, ale asi ho znám. Asi tak 10 let jsem ho neviděl. Ale byl to v pohodě kluk.
o 05.03.2020, 15:54 | M.a.R.i | Upraveno: 2020-03-05 16:57:52
Nechci zakládat další téma, tak to dám jsem. Jelikož dle zpětné vazby spousta lidem má reference pomohla, když je Fencl taky chtěl podvézt...

Aktuálně mám velmi špatnou zkušenost s tímto pánem:
Petr Václavek
Československé Armády 100/5
Moravská Třebová
telefon: 731350340
email: vaclavek.rtep@seznam.cz

Mám kopici dílů na MB. Pán mě kontaktoval s poptávkou dílů na staré MB Dle seznamu jsme si odsouhlasili cenu. Zhruba 4 hodiny jsem prohrabával všechny díly a našel mu jím požadované na staré Mercedesy W124 a W140, do toho chtěl vyfotit všechen merch ohledně Mercedesů a také si z toho pár věcí vybral. Znovu jsme si celý seznam odsouhlasili včetně ceny a zaslal jsem mu balík. Za 15 dní nebyl schopný ho vyzvednout a balík se vrátil, pak se mi ozval s tím, že měl rýmičku a na poštu se nedostal a ať mu ho pošlu znovu. Po 15dnech zase nevyzvednuto a vrátilo se mi to nazpět. Takže pán nebyl schopný se za 30 dní zastavit na poště, případně u 1. i u 2. zaslání měl možnost zdarma si nechat balík znovu doručit, případně ho poslat na jinou adresu. Dal jsem mu šanci, ať zaplatí náklady na poštovné 2x250Kč, jinak se o svou zkušenost podělím. Na to vůbec nereagoval, takže slušnost 0%.
Ta 500 mi je šumák, ale štve mě promarněný čas a ještě víc mě štvou nespolehlivý a prolhaní lidé.
o 06.03.2020, 00:53 | Kamil07 | Upraveno: 2020-03-07 11:38:43
To spis nekdo udelal schvalne, aby ti uskodil.
Neverim, ze nekdo nezvladne dojit na postu a jeste 2x po sobe.
o 06.03.2020, 20:03 | HIGHTOWER
A já sem zase přihodím jedny šmejdy, volala paní z 532149251 / +420 532 149 251 a že jsem ten a ten, že bydlím tam a tam a že mám elektriku u toho a toho. Údaje sice starší, ale který šmejd jí to předal, nevím, jak jsem se zeptal, odkud má na mě kontakt, zavěsila, na tel. číslo se nedá dovolat, hlásí "volané číslo neexistuje"... Tak snad google a tady zápis někomu pomůže...
o 06.03.2020, 22:08 | Collin
M.a.R.i

Jak to dopadlo, případ z roku 2012..?
o 07.03.2020, 09:29 | M.a.R.i
Collin:
Bohuzel pro zlodeje dobre. Uz jsem to dal neresil. Az budu mit cas, tak dam reference jeste na dalsi 3 lodi co si neco nechali poslat a pak delali mrtve brouky.
o 07.03.2020, 11:46 | Collin
Se divím,že jsi se neponaučil..
o 07.03.2020, 15:14 | M.a.R.i | Upraveno: 2020-03-07 16:16:48
Collim: Si delas srandu? Jak jsem se neponaucil? Ze mam inzeraty na internetu? V Penny vse nesezenes.... A za cely 3 roky se mi stalo 3x ze nekdo neco nevyzvedl. 1x tenhle jouda a pak 2x socky pres Vanoce.
o 08.03.2020, 17:24 | Collin
Nedělal jsem si legraci,myslel jsem to zcela vážně..
o 09.03.2020, 22:23 | M.a.R.i
:D
o 09.03.2020, 22:32 | kiklop32
No ty bláho :D to jako protože si lidi párkrát nevyzvednou balík, tak se poučím a na dobírku už nic posílat nebudu? To je drsný a nejlepší kombinace je, protože jsem podezíravý, tak vše kupuju jen na dobírku a prodávám po platbě předem, no jo jenže když se všichni takhle "poučí", tak přes net neprodá už nikdo nic hmmm.

Sorry jako, ale to dělá moje babička, když jí říkám, že jsem zaplatil 200 předem, tak jsem hazardér :D
o 13.04.2020, 05:19 | M.a.R.i
Tak jsem dám další várku z Vánoc, ať místní pobavím, protože jsem se zase nasr... :).
Mám nohu v sádře, tak dost všedních věcí je pro mě aktuálně problém. Včera mi volal pán na auto co prodávám, strašně žhavej, že přijede dnes ráno vlakem. Kvůli němu jsem překopal celý den. Sehnal hlídání pro dceru, sehnal člověka, co mě odveze 30km daleko, kde auto stojí, tam jsem rovnou domluvil další věci. No a pán mi napíše v 5:30 ráno, že mu to manželka zakázala kvůli koronaviru :). To nemluvím o x dalších lidech, co si za poslední týden se mnou domluvili, že budou chtít něco poslat, případně, že si pro to přijedou a najednou přestali komunikovat :).

Jinak taky za poslední dobu pobavil pán, který reagoval na inzerát na prodej manželky telefonu S9+, který prodávám včetně příslušenství jako je fialový gliterový pouzdro apod. Chtěl ode mě koupit to fialový pouzdro a chtěl vědět jakou má barvu (Je to jasně vidět v inzerátu), když jsem mu odpověděl, že fialovou, tak jeho reakce byla: "Doufal jsem, že bude šedivý" :).

A teď k slíbeným neseriózním lidem:

V prosinci jsem prodával snowboard a vázání. Odpověděl mi pán na vázání, akorát psal jako tatar a blbě jsem ho pochopil. Poslal jsem snowboard, nakonec mi píše, že balík je nějaký velký a nepřevzal si ho. Pošta mě stála 390Kč - no, moje blbost. Ale stále chtěl poslat vázání, tak jsem ho obratem s omlouvou poslal - 190Kč pošta a nakonec si ho nevyzvedel. Když jsem se připommínal, tak byl ještě dotčenej, že neví jestli má čas a jestli si ho vyzvedne. Že už na to čeká dost dlouho kvůli špatně zaslanému SNB. Samozřejmě si ho nevyzvedl.

Email: vladimirmojsej@seznam.cz
Vladimír Mojsej
Rudník 436
54372

A poslední borec byl týpek, co si ode mě kupoval HID xenon sadu za 500Kč. Nechal si to poslat na svojí ženskou, asi věděl proč... Samozřejmě nevyzvedl...

email: milanconka3@email.cz
tel: 792295925
Lucie Kokyova
Labská kotlina 1132
Hradec Králové
500 02
o 13.04.2020, 20:11 | riviera.kidd
Co na to GDPR?
Takhle to zverejnovat, aby jsi nakonec nemel problem Ty...
o 14.04.2020, 07:49 | Zdeny60
U hajzlů na GDPR kaká Bílej tesák...Naopak, tyhle zjebence je třeba veřejně adresovat.
o 14.04.2020, 13:12 | riviera.kidd
To chapu, ale muze to byt potencialne pravni problem pokud se tu podvodnik najde
o 14.04.2020, 18:34 | crestik
...jakože céčko, co si nevyzvedne HIDky by se pustilo do sporu ohledně GDPR? já ti nevím :-D
o 14.04.2020, 20:31 | HIGHTOWER
céčko ne, ale taká romea, ta jde do všeho po hlavě...
o 10.02.2021, 06:54 | M.a.R.i
Prodával jsem malýmu z pokojíku věci, co už nepotřebujeme. Paní si ode mě objednala 3x poličku a 2x lampičku. Dobírka byla 607kč.

Paní si nechala na poště prodloužit úložní dobu a nakonec balík nepřevzala. Přestala komunikovat, na emaily neodpověděla. Mám velký strach, že se jí něco stalo. Protože přeci 607Kč má i můj 4 letý syn v prasátku, tak raději posílám kontakt, třeba jí někdo zná a uklidní mě, že je v pořádku.

Veronika Kuchtová
Dolní Drkolná 2
Vyšší Brod
38273
email: kuchtova1985@seznam.cz

o 10.02.2021, 07:54 | Only_One | Upraveno: 2021-02-10 07:55:05
Velmi ocěnuji tvoji starost, takhle by to mělo vypadat :-))
o 10.02.2021, 11:22 | crestik
já na dobírku taky neposílám. Když se mi někdo ozve na inzerát, tak buď peníze předem, nebo dělám kombinaci, že mi předem pošlou poštovné a pak to posílám na dobírku. Už se mi totiž taky pár balíků vrátilo
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3553 sekund.