Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Silné basy u kina

 o Navštíveno 7388x o
o 07.01.2018, 12:32 | Losky
Ahoj, mám menší problém. U domácího kina mám dost místy přebasované výbuchové scény apod. Receiver Pioneer a repro Monitor Audio RS6, tedy sloupy. V nastavení mám sloupy i center na Large a subwoofer na Des a +10dB, protože se většinou sám nezapnul a hlasitost sníženou tak na 20% výkonu a basuje opravdu decentně a doplní akustiku. Problém je se sloupy, kde danou scénu to úplně vše basy přebijí, včetně výšek. Mám je nastavit na Small + Sub Yes? Nebo jak tohle pořešit? Místnost má 7,5 x 5,5 m.
Díky


o 07.01.2018, 13:34 | Tuner#2
Nějak to moc nechápu, když basuje decentně, jak u filmu může vše přebasovat? To decentní basování soudíš podle čeho? Hlasitost jsi dělal přes kalibraci/mikrofon?

Jinak v Tvé sestavě, předky určitě large, subwoofer Yes a děličku 63Hz aby byl woofer opravdu jen na ten spodek. Hlasitost pak prohnat přes mikrofon a pokud tam chceš mít +10 na woofer, tak úměrně tomu stáhnout vybuzení na wooferu.
o 07.01.2018, 13:36 | Tuner#2
Zlatý stereo bez wooferu. Já si teď pořídil Yamahu R-N803D místo pokaženýho Denona a jsem nadšený i z filmového zvuku hlavně na BD discích.
o 07.01.2018, 14:22 | Losky
Samotný SW basuje opravdu decentně a je cca na 65hz a vybuzení na cca 20% výkonu. To je vše v pořádku.
Jen samotné sloupy u filmu dost basují až jakoby dunivě a ač basy mám rád, tohle je moc. Kalibrační mikrofon mám, ale nepoužil jsem ho, jelikož zadky mám odpojené.
Myslíš, že by to nějak tohle nastavení vylepšilo?
o 07.01.2018, 14:49 | Tuner#2
Kalibrační mikrofon vcelku přesně umí nastavit hlasitost jednotlivých kanálů a hlavně jejich vzdálenost od posluchače (zpravidla je u wooferu pak větší aby kompenzoval jinou cestu signálu což uchem umí malokdo). Za další pokud předky jsou prebasovane u filmu, tak jsou 100% prebasovane i u muziky z CD. Nemáš je náhodou blízko stěn či dokonce rohu?
o 07.01.2018, 17:44 | Losky
No, od stěny tak 20 cm a pravý je v rohu, jinak umístit nelze. Jinak zadní bassreflex je zátkou zadělaný a přední volný.

foto k příspěvku  od Losky

o 07.01.2018, 17:48 | Losky

foto k příspěvku  od Losky

o 07.01.2018, 20:36 | Tuner#2
Chce to víc od zdi i z toho rohu + taky něco udělat s akustikou, je to moc holé...
o 07.01.2018, 22:31 | Losky | Upraveno: 2018-01-07 22:32:35
jj, ještě přibyde na stěnu rámové plátno, přibyly nějaké obrazy a ještě snad něco půjde uzpůsobit. Jako ten pravý v rohu je průser a z jeho strany při hudbě je slyšet jak basuje víc. Dopředu je dát můžu, to není problém, ale z toho rohu ne, max třeba 30 cm celá sestava doprava. Až budu mít čas, zkusím udělat tu kalibraci mikrofonem a snad to bude ok. Výšky, středy a normální scény jsou super, ale jak příjdou výbuchy, tak ten bas je takový dunivý a jakoby všechny ostatní zvuky zažene do kouta. Jsem bassofil, ale tohle mi prostě vadí. Schválně zkusím repro vyndat z toho rohu a pustit ty přebasované scény, je třeba možné, že tu prasečinu dělá ten pravý v rohu.
Edit: S tou akustikou je to u dnešních novostaveb průser, pokud to má sloužit i k normálnímu bydlení. Být to nějaká poslechovka, tak není problém, ale tady max můžeme ještě dát blackouty a to je asi tak vše:(
o 07.01.2018, 22:39 | Tuner#2
I 30cm pomůže když to z toho rohu dostaneš a pár centimetrů dopředu a bude to OK. ;) Akustika udělá se zvukem největší paseku a je to laborace.

Jinak já přes svátky taky konečně dodělal skla na stolek a nastěhoval muziku, kterou jsem měl ještě u našich.

foto k příspěvku  od Tuner#2

o 07.01.2018, 22:57 | Losky
Moc hezký stolek;) Ještě nevíš o nějakém spolehlivém a funkčním multimediálním centru? To moje současné mě už štve. Jak jsme nedávno řešili u vícekanálu, dal jsem místo LPCM ten RAW systém a občas u některých filmů a třeba MP3 nejde zvuk. Když pak přepnu zase na LPCM, tak to jede. Ještě tam mám tu volbu LPCM Multichannel, ale těžko říct. V návodu nic o tomto nepisou
o 07.01.2018, 23:30 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-01-07 23:30:49
Díky, měli jsme ho 4 roky co tu bydlíme bez skel a komponetů, tak už to konečně nějak vypadá. Co se MMC týče, dávali jsme vždy Popcorn, ale to už je 5 let zpět. Dneska netuším co je v tomhle segmentu dobré. Konec konců, každá dnešní telka umí síťové funkce. EDIT i když vlatně ty ho potřebuješ k projektoru...
o 07.01.2018, 23:43 | Losky
Ano, jedu přes projektor. Mrknu na ty Popcorny, jestli se to ještě prodává. Náhodou s Raspberry nemáš zkušenost?
o 08.01.2018, 06:17 | Tuner#2
Bohužel
o 08.01.2018, 06:30 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-01-08 06:31:53
Losky:
Možná bych prodal svý Raspberry. Vůbec to nepoužívám. Zaplý bylo tak 10h dohromady. Mám tu nejnovější verzi, tusím Pi3? V origo krabičce, s origo adaptérem a SD kartou a HDMI kabelem (Prostě to kompletní origo balení pro mmc). Je to ješě v záruce tak 1,5roku. Nahrál jsem tam ten dle infa na netu nejlepší a nejnovější software :). Cena tak -20% oproti novýmu :) Pošta na mě při platbě předem.
o 08.01.2018, 07:57 | Losky | Upraveno: 2018-01-08 08:00:16
Já jsem někde kdysi četl, že to neumí vícekanálový zvuk? Jak to je? Potřebuji to poslat do AV a z něj pak leze obraz do projektoru.
Edit: Teď jsem na něj koukal a nemá Gbit LAN, což je špatný
o 08.01.2018, 08:12 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-01-08 08:15:59
Losky:
Podle mě vícekanálový zvuk má. Mám ho také propojený přes HDMI s AV receiver. Přes HDMI pošle všechny kanály a receiver to přechroupe svým kodekem. A nebo je tam možnost dekódovat rovnou v Raspberry pi3. Jinak já dlouho hledal mmc a Pi3 je v poměru cena/výkon to nej. Akorát ho nepoužívám, protože má hnusný YT rozhraní. Hlavně pouštím YT, takže jedu přes PS4.

Je mi divný, že to nemá Gbit. To dnes beru jako naprosté minimum :). Ale v cz popiscích to tvrdí. Možná jde dokoupit modul s rychlejší síťovkou?

EDIT:
Tak asi fakt jenom 100Mbit :/.

Ale dá se koupit toto:
321Mbps using the Gigabit USB adapter
o 08.01.2018, 08:35 | RedBaron | Upraveno: 2018-01-08 08:37:59
Tvoje místnost má nějaké basové módy, bývá to např. nejsilnější / středně silný / slabší např. na 36/72/144Hz a efekty ve filmech ti prostě přebudí místnost, protože ty hukoty, které jsou dneska ve filmech u každého vykulení očí prostě přímo pasují na ty frekvence tvé místnosti. Tím, že repro nemáš v místnosti symetricky, ale přismrknuté k jedné stěně, se to ještě výrazně zhoršuje.

Dá se to řešit přemístěním v místnosti, ekvalizací signálu, cílenými akustickými úpravami, ale výrazně může pomoci i práce s umístěním a naladěním subwooferu.
o 08.01.2018, 08:56 | Milhauzz
Losky: Rpi3 s Kodi a mas vystarano.

Jinak ja mel taky celkem velky problemy s naladenim wooferu. Pomohlo je (mam dva) premistit do zadni casti mistnosti. Nejak sem se smiril s tim, ze muj obyvak je kvuli rozmerum a sloupu na levy strane akusticky pruser, takze sem se vyprdl na "hifi" a je ze me "kinar" :)
o 08.01.2018, 09:22 | Losky
MMC mi přijde hrůza, vše má nějaké problémy. Koukal jsem na MINIX U1 a U9, ale je to asi loterie a pak na NVIDIA Shield. Nepotřebuji vysloveně streamovat, ale hlavně k tomu připojit ext.disk a případně filmy posílat z PC po síti.
A hlavně nemám potřebu se v tom vrtat.
Ten zvuk basu mě docela točí, protože je to v danou chvíli fakt moc a kazí to pak samotný film. Zkusím s tím laborovat a uvidím, jestli se to zlepší.
Ještě se zeptám, pokud dám sloupy v nastavení AV na Small, hrají pak jen výšky a středy a basy pouze SW?
o 08.01.2018, 09:36 | Losky | Upraveno: 2018-01-08 11:41:04
M.a.r.I: Pošli mi kdyžtak do mailu, co tedy konkrétně prodavas.

Díky

Ještě se zeptám ohledně toho audia, přehrává to asi vše kromě H.265. Je to nějaký zásadní problém? Obraz jedu přes projektor, který jsem kupoval loni a určitě s ním ještě nějaký ten pátek vydržím. Mě se jedná hlavně o to, aby to zkrátka přehrávalo DTS zvuk či DD. Popravdě se v těch systémech moc neorientuji a na receiveru mám nastaveno u multikanálu DTS: NEO6 nebo si to občas samo hodí podle potřeby na Dolby Pro Logic.
Jen tedy u RPi mě děsí ta absence ovladače, kde mám fyzická tlačítka na Play, Stop, Audio, Subtitle atd.
Jinak přehrávač má sloužit čistě jen na filmy a případně na YT. Víc toho umět nemusí.
o 08.01.2018, 11:44 | Milhauzz
Losky: Ja jedu taky pres projektor. Kupoval sem Wetek Play. Je to vlastne Kodi s TV tunerem. Mel sem s tim problem, ze zatuhavala telka v rezimu 24/7 ale uz sem se s tim celkem popral. Ma to i ovladac. jako neni to spatny, ale ono nic moc jinyho se nedela ...
o 08.01.2018, 12:02 | Losky
Já bych si rád prilepsil, aby se to dobře ovládalo, vše to bez problémů prehralo a stačí mi FHD. Současné MMC startuje 5min a poslední dobou nějak hapruje zvuk a semtam se kousne. Teď frčí hodně Androidu, tak nevím. O Malině jsem dnes četl, že se přehřívá a nemá ten kodek. Filmy stahuji a obávám se, aby za půl roku ten krám nebyl zase na vyhození.
o 08.01.2018, 13:34 | Milhauzz
Losky: treba tu RPi mam u deti za telkou, napajeny pomoci USB, startuje to cca pul minutky, ovladani pres CEC ovladacem televize). Zatim nevim o nicem, co by to neprehralo. Treba vystup z venkovni kamery mam v h264 streamu a prehraju to i na RPi. O prehrivani nevim, mam doma dve (jednu na automatizaci) a ani o jedne nevim, zeby "topila". Kazdopadne RPi, pokud se ti nebude libit, prodas vzdy.

o 08.01.2018, 13:42 | Losky
Zrovna u RB3 píšou, že je potřeba asi 2A zdroj
o 08.01.2018, 16:41 | M.a.R.i
Losky:
Kouknu, ale jestli si matně pamatuji, tak je to :
Raspberry Pi3
Originál krabička
Originál zdroj
Originál microSD karta
Originál HDMI kabel.

Na receiveru mám také nastaveno DTS neo6 nebo jak to je a v pohodě :).

o 08.01.2018, 16:56 | Tuner#2
Přesně jako píše Redbaron a jak jsem psal už i já. Repro posunout stranově z rohu co nejvíce a od zdi taky. I u mě je to trochu kompromis, ale stačí blbých 5cm blíže ke zdi a měl jsem taky přebasováno, takže jsem manželce a prckovi vysvětlil, že předek bude vytažený až na kraj stolku a musí si dávat bacha.

Máš slušné bedny je škoda je zabít blbou instalací/umístěním. Volba small je pro měnší bedny, které neumí zahrát spodek (receiver ho do nich při téhle volbě nepouští). To sis rovnou mohl koupit satelity a woofer a ne slušné bedny. To bych viděl až jako krajní možnost.
o 08.01.2018, 17:13 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-01-08 17:15:16
Losky:
mám tohle, ale v ofiko krabičce jako na obrázku, co jsem přiložil:
[ Link ]

foto k příspěvku  od M.a.R.i

o 08.01.2018, 23:02 | Losky
Tak jsem to prohnal tou kalibrací, repro odsunul 40 cm od stěny a cca 25cm jsem to celé posunul od toho rohu a kupodivu je to o dost lepší:) Ještě si s tím pohraju, až bude čas a nebudu mi u všeho asistovat dvouletá dcera:)))))
Testoval jsem to MMC i bez AVR a prostě zvuk zlobí. Pořád musím v nastavení skoro u každého filmu či seriálu přepínat mezi LPCM a RAW formátem. Zajímavé je, že když spustím nějaký seriál s malým rozlišením, tak to musím přepnout většinou na LPCM a když hned v zápětí pustím to samé, už zase nejde zvuk a musím přepnout na RAW. Takže to asi tak nějak pomalu odchází do křemíkového nebe. Zkusil jsem si do PC hodit KODI a myslím, že by to nebyl špatný přehrávač, až se vše nastaví. Každopádně rád bych už něco s H.265, protože bych si nové zařízení zase nechal třeba 5-7 let, pokud bude fungovat, tím pádem Raspberry padá.
Takže asi nezbývá než koupit nějaký android TV box a dát tam třeba Openelec či podobný systém a Kodi. Víc nepotřebuju, hlavně aby to umělo propustit vícekanálový zvuk do receiveru, což jak jsem koukal není zrovna standard:(
o 08.01.2018, 23:06 | Tuner#2 | Upraveno: 2018-01-08 23:07:31
To je divný... Nevím co je teda RAW (proč to někdo tak debilně pojmenoval), ale prostě LPCM se nastavuje pro stereo zesík pokud hraješ jen ze dvou beden a bitstream (asi zřejmě ten RAW) je pro prostorový zvuk do AV receiveru. V AV receiveru pak nesmíš mít nastaveno natvrdo nějaký režim, ale musí tam být AUTO a to si samo umí vyhodnotit signál a musí to umět jak LPCM z nějakého stereo seriálu až po Dolby Digital či dts v jejich různých mutacích opět dle zdroje zvuku/filmu.
o 08.01.2018, 23:36 | Losky
Poslední dobou to blbne dost. Je mi divné, že jednou to přehraje a v zápětí to samé už ne, až pro změně LPCM za RAW a obráceně. Jinak ten RAW je bitstream. Dělá mi to i u písniček. FLAC to přehraje, ale na MP3 už musím zase měnit. Musí to být samotným MMC, protože jsem to zkoušel přímo na TV bez AVR a je to to samé.
o 08.01.2018, 23:36 | Losky
Poslední dobou to blbne dost. Je mi divné, že jednou to přehraje a v zápětí to samé už ne, až pro změně LPCM za RAW a obráceně. Jinak ten RAW je bitstream. Dělá mi to i u písniček. FLAC to přehraje, ale na MP3 už musím zase měnit. Musí to být samotným MMC, protože jsem to zkoušel přímo na TV bez AVR a je to to samé.
o 09.01.2018, 06:56 | Losky | Upraveno: 2018-01-09 07:44:39
Včera, vlastně už dnes jsem se Kodi trochu více věnoval a pocity z verze 17 jsou dost smíšené. Ovládání myší mi přijde teda dost chaotické a citlivé (údajně Kodi s myší nepočítalo) a zkoušel jsem nějaké streamy a dost často to zatuhne a nic se neděje. Jedno velké plus je dle mého česká lokalizace, ale co jsem četl na netu, dost lidí na tuto verzi nadává a celkově prý systém je samý bug. Kurňa, to neexistuje obyčejný podělaný MMC, které přehraje běžná videa, DD, DTS a jejich odnože a nebude stát výplatu? Kdykoliv něco najdu, tak to stojí za h...o a člověk aby se v tom vrtal. Ten můj starý Egreat je dědek, ale až na to blbnutí a pomalý start funguje normálně a nic se neseká.
Zatím asi TOP favorit:
[ Link ]
o 09.01.2018, 09:07 | jedla
taky jsem měl problémy s Kodi verzí 17 na Rpi2, zničehonic nešly přehrát filmy v .mkv formátu, obraz se trhal, každou chvíli se načítalo do mezipaměti, tak jsem včera nahrál Openelec verzi 7 a frčí to bez problémů
o 09.01.2018, 09:21 | Losky
Jedla: jako že si změnil OS a už Lodi funguje? Moc se v těch systémech nevyznam
o 09.01.2018, 10:23 | M.a.R.i | Upraveno: 2018-01-09 10:34:29
Losky:
Raspberry je pouze železo a můžeš na to nahrát co chceš za OS, třeba i Linux :).

KODI je pouze prostředí, které jde nainstalovat i na Android či klasické PC.

Většinou se jako mmc používá KODI nainstalované na OS Openelec a ten 2.OS si nepamatuji :).

Jinak myš nepotřebuješ. Je jasný, že KODI je spíš přizpůsobeno na ovládání pomocí klasického DO když je to mmc :).

Jinak já mám z Číny ovladač, který je z jedné strany jako klasický TV, z druhé strany má klávesnici a navíc funguje jako air mouse. Do toho má podsvětlené i tlačítka a stál tuším 300Kč.
o 09.01.2018, 10:52 | jedla
Losky: jj přesně tak, původně jsem tam měl OSMC a filmy přehrával přes Kodi a to dělalo ten problém, teď jsem nainstaloval Openelec a Kodi jede v pohodě.
jinak ovládám to přes mobil aplikací Kodi remote, přes ovladač mi nešlo HDMI-CEC a další ovladač z číny už jsem na stůl nechtěl
o 09.01.2018, 11:36 | Jeffry.j | Upraveno: 2018-01-09 16:11:04
Openelec nebo Librelec je OS.
Mám rpi2 s openelecem Kodi 16.1 Jarvis a Kodi i rpi3 Librelecem a Kodi 17.6 Krypton. Videa, filmy z disku, streamovana videa, rádia. Knihovna filmu tzv. scrapper je na to dost dobrý. Na youtube je dost videí a manuálu.
o 09.01.2018, 11:52 | Losky
Já bych malinu klidně vzal, ale štve mě ten chybějící kodek, který prostě za chvíli bude standard. Díky za vysvětlení:)
o 09.01.2018, 16:11 | Jeffry.j
jukni taky na [ Link ]
o 09.01.2018, 20:09 | Losky
Koukám, docela je zajímavý Orange Pi One Plus.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3644 sekund.